Çocukları İçin Yaptıklarıyla Küçük Dilimizi Yutmamıza Neden Olan 13 Sıra Dışı Ebeveyn

1.6bPAYLAŞIM

Çeşitli kaynaklardan derlediğimiz bu anne ve babalara çok şaşıracaksınız!

1. Son dönemin en çok konuşulan girişimcilerinden Elon Musk, aynı zamanda sıra dışı bir baba; çünkü çocukları için bir okul kurdu.

Tesla, Space X, The Boring Company gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk 2014 yılında beş çocuğunu da üstün yetenekli çocuklara yönelik prestijli bir okuldan aldı ve Los Angeles’ta kurduğu gizemli okula verdi. Latince ‘Yıldızlara’ anlamına gelen Ad Astra ile ilgili çok detaylı bilgilere ulaşılamasa da Elon Musk’ın sıra dışı bir baba olduğu kesin…

Kaynak

2. İkiz oğullarının ağaçlara özgürce tırmanabilmesi için izin kağıdı yazdı.

Julie Holcombe, altıncı sınıfa giden ikiz oğulları Ryan ve Patrick’in ağaca tırmandıkları bir sırada yaşlı bir adamın onları uyardığını öğrendi. Ağaçtan inmelerini ve bir daha tırmanmamalarını söyleyen yaşlı adam düştükleri taktirde okulun sorumlu tutulacağı konusunda çocukları uyardı. Bunun üzerine Julie Holcombe bir izin kağıdı hazırladı ve şunları yazdı: “Çocuklarım arzu ettikleri her ağaca tırmanabilirler. Yaşadıkları sürece, nerede yapabilirlerse bunu yapmalarını teşvik ediyorum ve destekliyorum. Bu sebeple çocuklarımın çocuk olmasına izin vermenizi rica ediyorum.”

Kaynak

3. Oğullarının kendi odasında uyuması için sıra dışı bir yöntem seçtiler ve Star Wars temalı bir oda hazırladılar.

Anne-babalar çok iyi bilir ki, bazı çocuklar kendi yataklarında uyumayı istemez çünkü anne ve babalarının devasa yatakları daha güzeldir. Bu sorundan yılan Dericrw çifti, yaratıcılıkta çıtayı epey yükseltti, zira oğullarına Star Wars temalı bir oda hazırladılar. 

Kaynak

4. Kızı için saç yapmayı öğrenmekle kalmadı; aynı durumdaki babalara da ders vermeye başladı.

Philippe Morgues bekar bir baba olduktan sonra kızı Emma’nın saçlarını yapmayı öğrendi. Bir baba için gerçekten zor olabilecek bu durumun ardından aynı şeyi yaşayan diğer babalara dersler vermeye başladı. Baba-Kız Saç Fabrikası insana gerçekten umut aşılıyor, siz ne dersiniz?

Kaynak

5. Çocuklarının daha fazla kitap okumaları için internet şifrelerini kitaplardan seçti.

İki çocuklu İtalyan bir anne çocuklarının daha fazla kitap oumaları sağlamak için wi-fi şifresini Anna Karenina’nın kitaptaki elbisesinin rengi olarak belirledi. Notta şöyle yazıyordu: “Çocuklar, bu haftaki wifi şifresi Anna Karenina’nın filmdeki değil, kitaptaki elbisesinin rengi. İyi şanslar. Anneniz. Monte Cristo Kontu’nun okumaya başladım.”

Kaynak

6. Dört çocuğuna evde eğitim veren anne Karyn Tripp, periyodik tabloyu Amiral Battı oyununa çevirdi ve kimya öğrenmelerini eğlenceli hale getirdi.

Hepimizin çocukken zevkle oynadığı Amiral Battı’yı, çocuklarına kimya öğretmenin eğlenceli bir yoluna dönüştüren Karyn Tripp, temel kurallara göre kurduğu bu yenilikle hem periyodik tabloyu öğretiyor hem de çocuklarıyla keyifli vakit geçiriyor.

Kaynak

7. Çocuklarıyla muhteşem bilimsel deneylere imza atan baba Instagram fenomeni oldu.

Londra’da yaşayan ve çalışmayıp evde iki sevimli oğluna bakan Sergei Urban, evdeki malzemeleri kullanarak (yumurta, sirke, balon gibi) yaptığı deneylerle oğullarına fizik, yerçekimi, elektrik ve daha pek çok şeyin temellerini gösteriyor.

Kaynak

8. Çocuklarının evin duvarına yaptığı çizimi bir sergideymişçesine sanat eserine dönüştürdüler.

Evinizin duvarına resim çizen çocuğunuza ne tepki veriyorsunuz? Genellikle sinirleniyorsanız, bu aileye çok şaşıracaksınız! Çocuklarının duvara yeşil keçeli kalemle bir ev resmi yapması üzerine bunu bir sanat eserine çevirdiler ve sergideymişçesine altına bir not yazdılar: “Bozulmuş Ev. Lateks boya üzerine keçe. Sanatçı tarafından ailesine sürpriz bir şekilde hediye edilmiştir. 13 Kasım.”

Kaynak

9. Yazar Zadie Smith, ayna önünde çok vakit geçirdiğini fark ettiği 7 yaşındaki kızına süre kısıtlaması koydu.

İnci Gibi Dişler, Güzelliğe Dair, İmza Toplayan Adam kitaplarıyla tanınan yazar Zadie Smith, oğlunun aksine 7 yaşındaki kızının ayna karşısında çok fazla vakit kaybettiğini fark etti ve süre kısıtlaması getirdi. Yazar, 15 dakikalık bu kısıtlamayı şöyle anlatıyor: “Kızıma şu şekilde açıkladım bu kuralı: Boşa zaman harcıyorsun, erkek kardeşinse bunu yapmak için hiç bu kadar zaman harcamayacak. Hayatının her günü üstüne bir tişört giyecek, kapıdan çıkacak ve makyajını yapmak için bir buçuk saatini harcadığın umurunda bile olmayacak.”

Kaynak

10. Babası deneyimli bir hobi fotoğrafçısı olan John Wilhelm, 2011 yılında Photoshop ve 3D araçların dünyasına adım attı ve ortaya birbirinden eğlenceli işler çıktı.

İsviçreli baba, sadece eğlenmek için çocuklarıyla birlikte harika fotoğraflar çekiyor ve uyguladığı rötuşlarla hayran bırakıyor.

Kaynak

11. Kafatası ameliyatı olan oğlu için ‘Güç Seninle Olsun’ kaskları hazırladı.

Kraniosinostoz rahatsızlığından muzdarip olan oğlu Jack’in ameliyatının ardından kullanması gereken kaskları Star Wars temalı hazırlayan baba, oğluna adeta “Güç senine olsun” dedi.

Kaynak

12. Amerikalı Lana ve Ryan Weimer çifti spinal müsküler atrofi hastası oğulları için Cadılar Bayramı kostümü hazırladı.

Ayrıntılar için tıklayabilirsiniz.

13. Üç çocuk babası Beau Coffron, kanserden ölen babasının ardından kızları için bir şey yapmayı istedi ve eğlenceli öğle yemekleri hazırlamaya başladı.

Animasyonları ya da filmleri baz alan sıra dışı baba, kızları için her gün sürpriz bir beslenme çantası hazırlıyor.

Kaynak

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cileklimilfoy

sonuncuyu anlamadim. zadie smith de hic yaratici bir sey yapmamis. niye buraya kondu ki?

birgaripmakinamuhendisi

6 çok hoşuma gitti ya fikir başarılı bunu kullanırım ama bilin bakalım ne eksik ?

bidakkabidakka

Periyodik tabloyu yapıştıracak bir alan??

birgaripmakinamuhendisi

yok üzerini çizecek kalem

begumdebegum

#8 i çok beğeniyorum. ben de yapıcam.

nazan-basari

Baktım Elon Musk'un 6 cocuğu varmış.

emrec

küçüğü okula gitmiyordur.

portlekgoz

#5 saçmalık zorla kitap okutmak birşey kazandırmaz umarım çocukların yaşı15ve üstüdür bazı sprunlu aileler 10 yaşında çocuklara klasikler okutmaya çalışabiliyor çocuk hem birşey anlamıyor hem masumiyetini kaybediyor kitap okumak hobidir bu öğrenilmeli

Görüş Bildir