Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocukları Bu Testten Uzak Tutun: Korku Eşiğine Göre Bilinçaltın Neye Saplantılı?

3.5bPAYLAŞIM

Korktuğun veya korkmadığın şeyler senin bilinçaltının neye saplantılı olduğunu söylüyor. Lütfen verdiğin cevaplarda dürüst ol.

1. Başlıyoruz. Gece vakti evde yalnızsın. Yatağında uyumaya çalışırken ilk başta tıkırtılar duydun ama önemsemedin. Daha sonra bu tıkırtı odana yaklaşan ayak seslerine dönüştü. Ne yaparsın?

Yorganın altına saklanırım.
Aniden kapıyı kilitlerim.
Yardım için çığlık atarım.
Kalkar televizyonu veya bilgisayarı açık mı unuttum diye kontrol ederim.

2. Dergini, telefonunu, tabletini aldın tuvalette kakişko keyfi yapacaksın ama klozetin kapağını açar açmaz bu manzarayla karşılaştın.

Kendimi kaybeder, evden kaçarım.
Sakince kapıyı kilitledikten sonra işin uzmanını ararım.
Kurtulsam da yine gelir korkusuyla evden ayrılmaya bakarım.
Keyfimi bozan yılanın ağzına s*çarım.

3. Karanlık bir sokakta yürüyorsun ve önünde üç tane sana doğru havlayan köpek gördün. Ne yaparsın?

Panik yapmazsam bana bir zararları olmaz. Aralarından yürür geçerim.
Bir köşede sakinleşmelerini ve gitmelerini beklerim.
Yolumu değiştiririm.
Topuklarım.

4. Uyanır uyanmaz yastığının yanında bu arkadaşa rastladın. Ne yaparsın?

Odayı terkederim.
Elime geçirdiğim herhangi bir aletle vururum.
Sakince çarşafa dolar, çarşafla birlikte çöpe atarım.
Korkusuz birinin yardımını isterim.

5. Sence en rahatsız edici gif hangisi?

6. Bu oyuncak bebeklerin hangisi daha korkunç?

7. Geldik son soruya. Bir hafta boyunca bu hayvanlardan biriyle aynı odada olmak zorunda kalsan hangisini seçerdin?

Seks!

Verdiğin cevaplara göre senin bilinçaltın sekse saplantılı. Bilinçaltında sürekli cinsellik var. Karlı dağlar gibi yüksek bir libidon var. Biz bizeyiz şimdi utanmaya gerek yok. Dürüst olalım seks çoğu kişi için önemlidir ama senin için bu diğer insanların birkaç tık üstünde. Fark etmesen de veya itiraf edemesen de senin aldığın tüm kararların arkasında bu dereler gibi çağlayan libidon var. Neyse şimdi bir nefes al, kendine gel.

Öfke!

Verdiğin yanıtlara göre senin bilinçaltın öfkeye saplantılı. Bundan senin sağı solu dağıttığın, insanlara zarar verdiğin anlamı çıkmıyor elbette. İçinde bazı şeylere, bazı kişilere karşı bitmek bilmeyen bir öfke var ve bu öfke bir ateş gibi içini yakıyor. Aslında seni hayata bağlayan, aksiyon almanı sağlayan da bu öfke ateşi. Büyük ihtimalle kontrol etsen de içinde her zaman patlamaya hazır bir yanardağ ile dolaşıyorsun. Biraz sakin...

Aşk!

Verdiğin cevaplara göre senin bilinçaltın aşka saplantılı. Senin için hava da su da aşk. Tüm yollar sevgiden geçiyor senin için. Aşk sadece sevgiliye duyulan bir aşk değil. Bir yorgunluk çayı, güzel bir manzara, huzur veren bir şarkıya bile aşık olabilirsin. İçinde sevgi olan her şey senin için değerli. Öyle ki karanlık denen bilinçaltın bile aşka, sevgiye, sevdaya saplantılı.

Yemek!

Verdiğin yanıtlara göre senin bilinçaltın yemeğe saplantılı. Bu sadece bir besin tüketmekle veya çok yemekle alakalı değil. Yemek hazırlamak, servis yapmak, süslemek, insanlara ikram etmek, onlarla paylaşmak, bir lezzet keşfetmek için yollara düşmen hep senin bilinçaltında olan şeyler. Bu da senin anlayışlı, keyfine düşkün, zevk sahibi biri olduğunu gösteriyor. Umarız hayatın bol malzemeli bir pizza kadar leziz ve renkli, koca bir dilim frambuazlı pasta kadar tatlı olur.

Yalnızlık!

Verdiğin yanıtlara göre senin bilinçaltın yalnızlığa saplantılı. İnsanları, insan ilişkilerini çok önemsiyorsun. Hataların ve eksiklerin doğal şeyler olduğunu düşünüp insanları öylece kabulleniyorsun. Bu da senin yalnız kalmaktan korktuğunu gösteriyor. Herkes rahatlamak için yalnız kalmaya can atarken sen eş dost arasında, insanların içinde kendini daha huzurlu ve güvende hissediyorsun.

Para!

Verdiğin yanıtlara göre senin bilinçaltın paraya saplantılı. Hiç birbirimizi kandırmayalım. Yanlış anlaşılmamak için diğer insanlara itiraf edemesek de para hayattaki birçok şeyin anahtarını sunuyor. Maddi konularda çok sıkıntı çektiğin, hatta bu maddi sorunların manevi sorunlara da yol açtığını çok iyi bildiğin için senin bilinçaltın maddiyata saplanmış kalmış. Bunun cimrilik olduğunu iddia etmiyoruz. Parayı hem kendini hem de çevrendeki insanları mutlu edecek yegane şey olarak gördüğün için bu saplantı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem-kose13

Öfke! Verdiğin yanıtlara göre senin bilinçaltın öfkeye saplantılı. Bundan senin sağı solu dağıttığın, insanlara zarar verdiğin anlamı çıkmıyor elbette. İçinde bazı şeylere, bazı kişilere karşı bitmek bilmeyen bir öfke var ve bu öfke bir ateş gibi içini yakıyor. Aslında seni hayata bağlayan, aksiyon almanı sağlayan da bu öfke ateşi. Büyük ihtimalle kontrol etsen de içinde her zaman patlamaya hazır bir yanardağ ile dolaşıyorsun. Biraz sakin...

ks-54

para çıktı lANN

ecrin-demir1

seks

rafiq-babazade

ofke patlamasi derken korku patlamasi oldu bende

aysegul-ozbilen

bana sizce ne çıktı tahmin edin sexs çıktı

Görüş Bildir