Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuk Yaşta Kandırılarak PKK'ya Katılan Gençler Kaçmak İsterken Yaşadıklarını Jandarma GNK'nın Videosunda Anlattı

115PAYLAŞIM

Hayat bazen insanı hiç bilmediği yollara sürüklüyor, bu tazecik nefesler de kendini örgütün elinde bulmuşlar...

Kurulduğu 74 yılından bu yana binlerce çocuğu ailesinden ayırıp dağa çıkararak terörist yapan PKK, son yıllarda sayıları giderek azalıyor olsa da hâlâ gencecik beyinleri yıkayıp kendi saflarına katmaya devam ediyor.

Bu videoda da devlete teslim olan çocuklar binbir yalana inanarak girdikleri bu yolda başlarına gelenleri, 'Terörle Mücadele Ekibi'nin uzmanları da PKK'nın oynadığı oyunları bir bir anlatmış herkes bilsin diye.

Biz de herkes duysun, bilsin diye sizlerle paylaşalım istedik...

14-15 yaşlarındayken belediye çalışmalarına katılan çocuklar, paravan gibi kullanılan gençlik merkezlerinde örgütten insanlar tarafından kandırılıyordu.

PKK yandaşı yetişkinler, çevresindeki gençlere bu oluşumu rüya gibi anlatarak onları terörist olmaya özendiriyordu.

Kürt halkının zulüm gördüğü ve özgürlüğünün elinden alındığı yönündeki propagandalara inandırılıyorlardı.

Öte yandan gencecik beyinlerin ailevi ve maddi sorunları fırsat bilinerek onların içerisindeki manevi boşluk, 'Terörizm'le dolduruluyordu. Gittikleri günden itibaren ailelerinden bahsetmek yasaklanırken artık birbirlerinin ailesi oldukları, yeri gelince yoldaşlığın aileden de öte olduğu söyleniyordu.

Örgütü eleştirmek ve sorgulamak infaz nedeniydi.

Aynı zamanda askerin ya da devletin eline düşmek konusunda yalan bilgilerle korkutuluyorlardı. Kamplarda cinsiyet ayırt etmeksizin tüm çocuklara vücutlarının kaldıramayacağı derecede ağır yükler taşıttırılıp "Siz devrimcisiniz!" diyerek boylarından büyük sorumluluklar yükleniyordu.

Kampa girdikten 5 gün sonra pişman olan bir genç, parti içerisinden olup örgüte adam getiren kişilerin yüklü miktarda para aldığını öğrenmişti.

Bir başka mağdur gençse kamp sınırına gelince onları götüren kişilere para verildiğini görmüştü. Olayın hiçbir şekilde ideolojik yanı olmadığını anladıklarındaysa artık çok geçti.

Örgüt sosyal ortamlarda da yer edinerek faaliyetlerini sürdürüyordu.

PKK'nın 40 senedir var olmasının esas nedeniyse haklı bir dava gütmesi ya da Kürt halkını temsil etmesinden ötürü değildi. İnsan gücünü kullanarak asla eksilmemesiyle alakalıydı. Gençlerin sosyal yoksunlukları kullanılıyor ve sahte bir hayat vadediliyordu.

Yılın yarısından fazlası mağaralarda geçerken görev olmadığı sürece gün yüzüne çıkmak hayal haline geliyordu.

Köyleri basmaları ve erzak getirmeleri bekleniyordu. İstedikleri her şeyin olduğu söylenerek götürüldükleri kamplarda, bırakın her şeyin olmasını hayatta kalmak için domuz eti dahil olmak üzere buldukları her şeyi yemek zorunda kaldıkları oluyordu.

Gençleri toplarken özellikle arayış içerisindeki bireyleri seçiyor, sözde duygusal yakınlık kurarak onları kamplara götürüyorlardı.

Örgütte dini inancın var olması, kendi ideolojilerinin tehlikeye girmesi demekti. İnançlar, Abdullah Öcalan'ın görüşünün önüne geçmemesi gerektiği için dini eylemler tamamıyla yasaklanmıştı.

Neyse ki devletle iş birliği yapan ailelerin de desteğiyle birçok genç bu yanlış yoldan döndürüldü. Başlarda devletten korksalar da ailelerine kavuştuklarında dünyalar verilmişçesine mutlu olmuşlardı.

Bazı çocuklarınsa para yardımı adı altında istismar edildiği ortaya çıkmıştı.

Bir aile çocuklarının peşine düşüp kendi imkânlarıyla çocuklarının götürüldüğü kampı bulmuş, ancak para vermedikleri için çocukları gösterilmemişti. Tatil köyü gibi bir yer bekleyerek giden gençler, en ufak hatalarında hain yaftası yiyerek çok ağır cezalara çarptırılmıştı.

Birçok kız çocuğu, yaşı fark etmeksizin hamile bırakılıyordu.

Kadınların değer gördüğü bir örgütmüş gibi davransalar da en çok intihar vakaları yine kadınlar içerisinde görülüyordu. Hamile kadınlar başka bir kampa götürülüp, doğumdan sonra bebekleri ellerinden alınıyordu. En kötüsü de bu bebeklerin, 'Yenidoğan' ticareti adı altında satılıyor olmasıydı.

Terörle mücadele ekibi, "Ne olursa olsun biz yanlarındayız ne yapmış olurlarsa olsunlar biz onlara her daim yardım edeceğiz!" diyerek sesleniyorlar mağdur edilen gençlere.

Bu ve yürütülen diğer tüm çalışmaların daha nice gencimizin örgütün elinden kurtarılması ve hayata döndürülmesi için umut olmasını diliyoruz...

İzlemek isteyenler için:

👇

Hayatının 34 Yılını Kaybetti! Yarışmacı Serdar Mete Trajikomik Hikâyesiyle Kenan İmirzalıoğlu'nu Hem Ağlattı Hem Güldürdü - onedio.com
Hayatının 34 Yılını Kaybetti! Yarışmacı Serdar Mete Trajikomik Hikâyesiyle Kenan İmirzalıoğlu'nu Hem Ağlattı Hem Güldürdü - onedio.com

👇

Mankenlik Ajansı Adı Altında Kadınlara Tecavüz Eden Cüneyt Pala'yı 401 No'lu Otel Odasında Öldüren Raperin'in Hayat Hikâyesi - onedio.com
Mankenlik Ajansı Adı Altında Kadınlara Tecavüz Eden Cüneyt Pala'yı 401 No'lu Otel Odasında Öldüren Raperin'in Hayat Hikâyesi - onedio.com

👇

Okan Bayülgen Hakkında Bilinmeyen Birçok Şeyi Tüm Şeffaflığıyla Armağan Çağlayan'a Anlattı - onedio.com
Okan Bayülgen Hakkında Bilinmeyen Birçok Şeyi Tüm Şeffaflığıyla Armağan Çağlayan'a Anlattı - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efendyy

Emre şah Bak örnek al aslanım İçerik nasıl olurmuş

eysanpage

Editör ellerine sağlık keza terörizmi güzel birşey gibi gösteren,acındıran,duygusallaştiranlara iyi bir cevap olmuştur.

ahmet-yanik4

Kesinlikle ingilizceye çevirmeliyiz

sabahci

90lı yıllarda amca çoçuklarına diyorlarki şurda iş var ben size iş ayarlayayım sabah dagın orada bekleyin gelip sizi alacaklar maaşınız guzel olacak keyfinize bakacaksınız diyorlar amcaogulları gelip amcama soylediklerinde diyorki. Size iş bulan adama söyleyin onunda sizinle yaşıt 15 yaşında oğlu var oda sizinle gelsin öyle söyleyin adama diye. Adamın cevabı:benim oglum küçüktür o çalışamaz diyor yavşak. Meger yavşak herif terör örgütüne eleman s ağlıyormuş...

mehmetkayasar

geçenlerde 140journals'ın videosundaki demirtaş hanım keşke pkk güzellemesi yaparken bu gençlere neler çektirdiğinden, kürt ailelere pkk'nın nasıl eziyet ve zulüm ettiğinden de bahsetseydi de hepimiz alkışlasaydık.

Görüş Bildir