Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuk İstismarını Konu Alan Çarpıcı Bir Kısa Film: Zorundayım

-

Çocuk İstismarı " ZORUNDAYIM "

Gökhan Oğuztimur'un istismar edilen çocuklar için çektiği Zorundayım adlı kısa filmde gönüllü çocuklar kamera karşısına geçti.
Oyuncular; Dilenci çocuk , Böbreği alınan çocuk, Hırsız çocuk, Çöpçü çocuk, Gelin Çocuk, Molotofcu çocuk, Dayak yiyen çocuk , istismarın en önemli rollerini büyük bir titizlikle oynayarak izleyicilere gerçek hayatta çocukların başına gelen olayları anlattı. 
Aile bireyleri tarafından istismara maruz kalmış çocukların fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları diğer çocuklara göre iki kat daha fazla olup bu sorunlar intihar düşüncelerini ve girişimlerini de kapsıyor.
Çocukların yaşlarının küçük olmasından kaynaklı polis ve diğer yardım kuruluşlarından destek alamaması bu durumu daha da üstü kapalı hale getiriyor.
Türkiye'de son bir yılda rapor edilen çocuk istismarı sayısı 216.875 in üstünde. Ayrıca, dünya suç sıralamasında ülkemiz 3. sırada. Toplum baskısı, aile tepkisi gibi kavramlar yüzünden kayıt dışı olan gerçek sayının ne olduğu ise hiç bilinmiyor. 
Çekimleri bir hafta süren Zorundayım kısa filmi, sponsor desteği olmadan, Yönetmenin ,ekibin ve oyuncuların ücret talep etmediği bir Sosyal Sorumluluk Projesi olmuştur.
KÜNYE
OYUNCULAR
DİLENCİ ÇOCUK Beril Çolaklar
BÖBREĞİ ALINAN ÇOCUK Berkay Deniz
HIRSIZ ÇOCUK Ece Karadeniz
ÇÖPÇÜ ÇOCUK Simay Karadeniz
GELİN ÇOCUK Öykü Kaya
MOLOTOFCU ÇOCUK Berkant Karadeniz
ŞİDDET GÖREN ÇOCUK Canay Yenilmez
SENERYO
Esra Oğuztimur
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
Yaşar Turanlı
MAKYAJ
Yaşar Turanlı
YARDIMCI ASİSTAN
Neslişah Kaynardağ
MÜZİK / KURGU
Gökhan Oğuztimur
FOTOĞRAF / FİLM
Gökhan Oğuztimur
YÖNETMEN
Gökhan Oğuztimur

ZORUNDAYIM KISA FİLM ( YÖNETMEN GÖKHAN OĞUZTİMUR )

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İntiharPolis
Görüş Bildir