Çocuğa Cinsel İstismarda Bulundu 'Evleneceğim' Dedi; Artık Serbest!

 > 
342PAYLAŞIM

Antalya’da sosyal medyadan tanıştığı 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 25 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanan 21 yaşındaki sanık, mağdur kız çocuğuyla evlenmek istediğini söylemesi ve ailenin de şikayetten vazgeçmesi üzerine tahliye edildi.

19 yaşında sanmış!

Geçtiğimiz yıl Antalya'da bir iş merkezinin teras katında 14 yaşındaki M.A.'ya cinsel istismarda bulunduğu tespit edilen ve hakkında 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 21 yaşındaki Ali B., savunmasında M.A.'nın yaşını 19 sandığını söyledi.

Turistik tesislerde animatörlük yaptığını belirten sanık,. savunmasında M.A.'nın bir sosyal medya sitesinden kendisine ulaştığını söyleyerek;

"Bir süre kendisiyle arkadaş gibi yazışırken benden hoşlandığını söyledi. Bunun üzerine aramızda duygusal ilişki başladı. Ben animasyon işlerinde çalıştığım için zaman zaman eve geç kaldığımda Cumhuriyet Meydanı yakınlarındaki bir iş merkezinin terasında yatıyorum. M.A. ile de bu terasta buluşup ilişkiye girdik." dedi.

 "Cahillik yaptım. Kendisiyle evlenmek istiyorum" 

Savunmasında çok pişman olduğunu belirten sanık, "Cahillik yaptım. Kendisiyle evlenmek istiyorum" dedi. 

Sanığın avukatı da müvekkilinin mağdurenin fiziki görünüşüne aldanarak rızaya dayalı bir ilişkiye girdiğini söyledi.

Çocuğun annesi de şikayetten vazgeçince tahliye edildi

M.A.’nın annesi de sanık hakkında şikayetten vazgeçtiklerini belirterek, "Kızımla sanık evlenmeye karar verdi. Birbirlerini seviyorlar" dedi. 

Mahkeme heyeti, sanığın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

Antalya'daki bu olay çocuk yaşta evliliklere karşı hukuk mücadelesinin sürdüğü bir dönemde yaşandı. Daha dün Türk Medeni Kanunu’nun çocuk evliliğine izin veren 124. maddesinin iptali için açılan davada mahkeme, ilgili maddeyi Anayasa Mahkemesi’ne göndermişti.

Çocuk Evliliklerine İzin Veren Maddenin İptali İçin Son Söz AYM'de - onedio.com
Çocuk Evliliklerine İzin Veren Maddenin İptali İçin Son Söz AYM'de - onedio.com

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerinde, sadece 2015'te 16 ve 17 yaşında evlendirilen kız çocuklarının sayısının 31 bin 337 olduğu ortaya çıkmıştı.

DHA

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir