Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cnn Türk'te Yeni Yayın Dönemi Başlıyor

 > -

Cnn Türk'te Yeni Yayın Dönemi Başlıyor

Cnn Türk'te Yeni Yayın Dönemi Başlıyor

CNN TÜRK’te yeni yayın dönemi, 16 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Yeni ve renkli isimlerin buluşacağı CNN TÜRK ekranı, yeni dönemde izleyicilerinin karşısına yenilenmiş grafikler ve jeneriklerle çıkacak.

CNN TÜRK’ÜN YENİ PROGRAMLARI

Ayhan Sicimoğlu ile RENKLER

Ayhan Sicimoğlu Renkler’de, 21 Eylül Cumartesi gününden itibaren her Cumartesi 21.00’de, yurt içinde ve belki de daha çok dışında geçirilen renkli yaşamları, dostlukları, izlenimlerini, bilgi ve tecrübelerini yalın bir biçimde CNN TÜRK’te aktaracak.

Kendine özgü anlatım tarzı ile kendi yaşamını paylaşan Sicimoğlu, her hafta izleyicileri ekrana kilitleyecek.

Dünya kültürleri, mutfakları ve yaşamları ile insanları izleyicisine aktaran, anlatan bir "Yaşam Tarzı" dizesidir "Ayhan Sicimoğlu ile Renkler".

Şafak Ongan ile FREKANS

Türkiye’nin en iyi müzisyenleriyle yapılan röportajlar, yabancı müzikte tüm dünyada olup bitenler, popüler ve ünlü isimlerden haberler, yeni albümler, konserler yeniden CNN TÜRK’ün kült programı Şafak Ongan ile kaliteli müziğin frekansında ekrana gelecek.

Tanem Sivar ile İKİ KAHVE ARASI

Tanem Sivar, CNN TÜRK ekranlarında “İki Kahve Arası” programıyla, 22 Eylül Pazar gününden itibaren, her Pazar saat 14.10’da İstanbul keşfine çıkacak.

Mega Kent İstanbul’un, belki de her gün önünden geçtiğimiz ama dikkatimizi çekmeyen güzelliklerini su yüzüne çıkartacak.

Her bölümde, bir sabah kahvesi ile akşam kahvesi arasına sığdırılmış nice mekan programda yer alacak. Geleneksel yöntemlerle üretim yapan bir gömlek atölyesinden bir ressamın stüdyosuna, lezzetli ama küçük bir restorandan ünlü bir takı tasarımcısının mağazasına İstanbul’un bütün zenginlikleri “İki Kahve Arası” programıyla yeni yayın döneminde haftalık periyodda CNN TÜRK’te olacak.

Serdar Tuncer ile BAŞKA ŞEYLER

Serdar Tuncer’in kendine özgü sunumuyla Başka Şeyler, 22 Eylül Pazar günü saat 22.00’de, CNN TÜRK’te başlıyor.

Şiir gibi bir sohbet, ilginç konu ve konuklar…

Programda, bazen tarihin tozlu sayfalarından bu güne bakılırken, bazen tasavvuf aynasından kalpler ve kalbe dair olan her şey seyredilecek.

Dünü bu günü ile aşk da, mizah, sosyal medya, şiir, gelenek de konuşulacak. Programda, Mevlana’dan da, Goethe’den de bahsedilecek.

Kimi zaman bir Mimar Sinan eserinin hiç bilinmeyen detaylarında medeniyet koklanacak, kimi zaman bir padişah bestesinden bu güne kapılar aralanacak.

Bazen gündem gözden ırak kalan bir yönüyle konuşulacak, bazen başka şeylerde konuşulan, gözden ırak kalan bir konu, Türkiye’nin gündemi olabilecek.

Konular değişse de, konuklar değişse de Tuncer, başka şeyleri hep değişmez bir üslupla konuşacak.

Utku Başar ile BİLİYOR MUSUNUZ?

22 Eylül Pazar günü 15.00’te başlayacak, “Biliyor Musunuz?” adlı bilgi programını Utku Başar sunacak. Program için hazırlanan mini belgeseller ve haberler bilgilendirecek, merak ettiklerinize ışık tutacak. Dünya ve Türkiye meseleleriyle, yaşamla ilgili aklınıza gelebilecek her şey “Biliyor Musunuz?”da olacak. Küresel ısınmadan, kitle imha silahlarına; Ayasofya’nın sırlarından, yaşadığımız kentlerin tarihi gizemlerine, neden sağ elle tokalaştığımıza kadar birçok konu her hafta “Biliyor Musunuz?”da, hayata düşülen notlar olarak karşınıza gelecek.

KEYİFLİ BİR HAFTA SONU İÇİN

Pınar Esen ve Hakan Çelik’in birlikte sunacakları hafta sonu sohbet programı yeni dönemde CNN TÜRK’te ekrana gelmeye başlayacak. Programda, kültür-sanattan modaya, müzikten yemeğe her şey ele alınacak.

TOP GEAR

BBC’nin Bafta ve Emmy ödüllü efsane programı Top Gear, CNN TÜRK’te başlıyor. Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May üçlüsü tarafından sunulan ve özellikle otomobil tutkunlarının tüm dünyada takip ettiği serinin en ünlü karakteri kuşkusuz kimsenin yüzünü görmediği The Stig. Programın test pilotu olan The Stig İngiltere'nin en sevilen karakterleri arasında yer alıyor.

BELGESEL KUŞAĞI

History Channel’ın dev bütçeli 12 bölümlük Mankind belgeseli,

Lozan Anlaşması’nın 90. yıldönümüne özel Taha Akyol imzalı Lozan belgeseli ve Rıdvan Akar’ın hazırlayıp sunduğu Hayatın Tanığı CNN TÜRK’te ekrana gelecek.

EKONOMİ PROGRAMLARI

Ebru Baki’nin sunumu Hakan Çelik, Metehan Demir yorumlarıyla hafta içi her gün saat 09.00’da Parametre programı ekonominin nabzını tutmaya devam edecek.

Hafta içi her gün saat 10.35’te ekrana gelecek Paranın Gündemi’nde Emin Çapa, iş dünyasından konuklarını ağırlarken, piyasaları da değerlendirecek.

Dünyanın önde gelen ekonomi merkezleri ve Türkiye'deki gelişmeler hafta içi her gün 16.30’da Emin Çapa’nın sunumu ile Paranın İzi'nde ekrana taşınacak.

HABER KUŞAKLARI DENEYİMLİ İSİMLERE EMANET

Hafta içi;

06.00 – 09.00 Güne Merhaba kuşağını Deniz Bayramoğlu ve Semiha Şahin,

12.00 -14.00 Bugün kuşağını Başak Şengül,

14.00 -16.00 Günlük kuşağını Saynur Tezel,

17.00 -19.00 Ana Haber kuşağını Nevşin Mengü sunarken;

Hafta sonu gün içi bültenlerini ve Hafta Sonu Ana Haber kuşağını, gece bültenleri ve Hafta Sonu Güne Merhaba kuşağını CNN TÜRK’ün deneyimli spikerleri Burak Törün, Tunç Arslanalp ve Büşra Sanay dönüşümlü olarak sunacak.

Bünyamin Sürmeli ile Türkiye’nin en güvendiği hava durumu yine CNN TÜRK’te olacak.

Dünyayı sizin için durduran program DÜNYA HALİ

Dünya başkentlerinden, meydanlarından, medyasından dünyanın her hali hafta içi her gün saat 16.00’da CNN TÜRK’te olacak.

Biz kendi dünyamızla ilgilenirken; dünyada ne oluyor?

Obama Suriye’den bahsederken Amerikalılar neyi konuşuyor?

Yoğun gündemin satır aralarında neler gözden kaçıyor?

Dünya ülkelerinin gazeteleri, televizyonları neleri haber yapıyor?

Sosyal medyada dünya vatandaşları neyi tartışıyor, neye gülüyor?

Siyasetten spora, ekonomiden sanata, bilimden eğlenceye, dünyanın haberi ayağınıza geliyor. Dünya Hali’ni, Hande Aşık’ın yönetiminde CNN TÜRK Dünya Haberleri Masası hazırlayacak, Nevşin Mengü sunacak.

19.30 HABER PROGRAMI KUŞAĞI

Perşembe günü 19.30’da Şirin Payzın ile 360 Derece,

Cuma günü 19.30’da Rıdvan Akar ile Habere Dair ekrana gelecek.

Enver Aysever ile Aykırı Sorular, Pazartesi’den Perşembe’ye 20.45'te aykırı konuklarıyla gündemi, Cumartesi geceleri ise 23.00'te gönülleri sarsmaya devam edecek.

5N 1K Suriye Dosyasını Açıyor…

Cüneyt Özdemir ile 5N 1K yeni sezonu ses getirecek Suriye dosyaları ile açıyor.

5N 1K ekibi, Türkiye sınırında yaşanan en büyük krizi savaşın kalbi Halep'te ve Türkiye'ye göç eden Suriyeli'lerin kaldığı kampta takip etti.

Türkiye'nin en büyük çadırkentlerinden Akçakale'de kalan Suriyeliler yaşadıklarını Özdemir'e anlattı.

Cüneyt Özdemir Suriyeli'lerin kampa nasıl kabul edildiğini, ne koşullarda yaşadıklarını ve bir günlerinin nasıl geçtiğini 16 Eylül Pazartesi günü saat 19.30’da 5N 1K’da ekrana taşıyor.

CHP'nin aykırı milletvekili Aykırı Sorular’da

16 Eylül Pazartesi günü 20.45’te, Enver Aysever Aykırı Sorular’da, CHP'nin aykırı milletvekili Emine Ülker Tarhan'ı konuk ediyor.

CHP muhalefet görevini hakkıyla yerine getirebiliyor mu?

"Yandaş muhalefet" ne anlama geliyor?

Enver Aysever soruyor, CHP Milletvekili Emine Ülker Tarhan yanıtlıyor.

21.30 TARTIŞMA PROGRAMLARI KUŞAĞI

CNN TÜRK, gazeteciliğin duayen isimleriyle tartışma programı kuşağını hafta içi her gün 21.30’da ekrana getiriyor.

Pazartesi ve Çarşamba günü 21.30’da Ahmet Hakan ile “Tarafsız Bölge”,

Salı ve Perşembe saat 21.30’da Altan Öymen, Nazlı Ilıcak, Kadri Gürsel ve Nagehan Alçı ile “4 Bir Taraf”,

Cuma günü 21.30’da Hande Fırat, Utku Çakırözer ve Hüseyin Yayman ile “Ankara Günlüğü” CNN TÜRK’te olacak.

Ayrıca Şirin Payzın’ın sunduğu Ne Oluyor? adlı tartışma programı, Cuma akşamları 22.45’te ekrana gelecek.

Herkesin konuştuğu tek sohbet programı

BURADA LAF ÇOK

“Herkesin konuştuğu tek talk show” sloganıyla sezonuna başlayan Burada Laf Çok, seyircisinin karşısına pek çok yenilikle çıkıyor. Ünlü konukları ağırlamayı sürdürecek olan Mesut Yar ve ekibi, bu sezon Burada Laf Çok’a “ekstra laflar” katıyor.

Mesut Yar’ın televizyon ve gazetecilik tecrübesiyle, konuklarını sadece ve sadece “konuşturmak” için yola çıkan Burada Laf Çok, mizahı her zamanki gibi kaliteli ve etkili biçimde kullanıyor. Ancak bu sezon mizahın “dozu” biraz artıyor. Programın yeni bölümleri arasında; komik bir magazin geri sayımı olan “Hop 5”, İnternet efsanelerinin yer aldığı “Tık Tık”, konukları azıcık sıkıştıran “Ağır Sorular”, Mesut Yar’ın güncel stand-upları ve de sürpriz bir şekilde yayına karışacak olan animasyon karakterler “Sesi Büzüşesiceler” yer alıyor. Bu bölümler Burada Laf Çok’un “ekstra lafları” olacak bu sezon… Ve bir “ekstra laf” daha… Burada Laf Çok dünya televizyonlarında başarıyla uygulanan ancak Türkiye’de pek denenmemiş olan “Sidekick” yani “Yardımcı Eleman” formatını uyguluyor. Ekibe bu sezon katılan yazar ve televizyon editörü Burak Akkul, stüdyoda Mesut Yar’a – özellikle sosyal medya iletişimi konusunda- yardımcı oluyor.

Özetle Burada Laf Çok bu sezon, Türkiye kanallarının “konuşturan” tek Late Night Show’u olduğunu, fazlasıyla kanıtlamak için yola çıkıyor.

İzleyiciler bütün günün stresini, gece CNN TÜRK’ün başında, Burada Laf Çok’la atacak.

16 Eylül Pazartesi günü ekrana gelecek sezonun ilk programında Mesut Yar’ın konukları, Yorumcu Işın Karaca, Oyuncu Emre Kınay ve Oyuncu Kerem Bursin olacak.

ANKARA HABERLERİ

Ankara’nın en iyi haber alan isimleriyle birlikte çalışan CNN TÜRK, Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve ekibiyle Ankara’daki tüm gelişmeleri ekrana taşıyacak.

SPORDAKİ GELİŞMELER

İlker Yasin yönetimindeki Spor Servisi’nde; Cem Yılmaz, Emre Tilev, Uğur Önver, Nehir Babataş, Elif Deringöl, Burcu Baber spor gündeminin son dakika gelişmeleri ile CNN TÜRK’te olacak.

CNN TÜRK’ÜN DEVAM EDEN PROGRAMLARI

Akif Beki ve Aslı Aydıntaşbaş ile Karşı Gündem, Cem Seymen ile Para Dedektifi, Nefise Karatay ile Afiş, Mehmet Yaşin ile Lezzet Durakları, Güven İslamoğlu ile Yeşil Doğa, Fatih Türkmenoğlu ile Hayat Gezince Güzel, Taha Akyol ile Eğrisi Doğrusu, Arda Türkmen ile Arda’nın Mutfağı, Tahire Demircan ile Işıltılar, Leyla Ataman ile Sağlık Kontrolü, Alper Etiş ile Dünya Alem, Aynur Tartan ile Burada Hayat Var, Sevil Atasoy ile Suç ve Delil, Merthan Yalçın ve Kerem Hünal ile Multiplayer, Murat Ongun ile Sanayi Rotası, Beste Uyanık ile Özel Sektör, Bir Zamanlar Haberler de CNN TÜRK’te ekrana gelmeye devam ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet HakanAnkaraAyasofyaBarack ObamaCem YılmazCumhuriyet Halk PartisiCüneyt ÖzdemirİngiltereİstanbulKerem BursinNagehan AlçıNazlı IlıcakShow tvSosyal MedyaSuriyeaşkgündem
Görüş Bildir