CNN'e Siyah Çelenk

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

CNN'e Siyah Çelenk

Her şey Türkiye İçin Platformu, CNN New York binasının önüne üzerinde "Türk halkı CNN'nin manipülasyonunu asla unutmayacak" yazılı siyah çelenk bıraktı.

Manhattan'daki Foley Parkı'nda "Her şey Türkiye İçin Platformu" tarafından düzenlenen mitinge katılan vatandaşlar, mitingin ardından Central Park'ın girişinde toplandı.

Buradan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren ve CNN'in gezi parkı olaylarını işleme biçimine tepki gösteren dövizler ve Türk bayraklarıyla söz konusu TV kanalının New York binasının önüne kadar yürüyen vatandaşlar, girişe "Türk halkı CNN'in manipülasyonunu asla unutmayacak" yazan siyah çelenk bıraktı.

Grup adına açıklama yapan Emine Yılmaz, Gezi Parkı odaklı gelişmelerde medyanın rolüne değinerek, eylemleri haberleştiren CNN'in gerçekleri yansıtmak yerine olayların provoke edilerek büyütülmesine destek verdiğini söyledi.

Yılmaz, "Biz bu provokasyonu ve saptırmayı reddediyor ve kınıyoruz" dedi.

Bu sırada açılan "CNN show is over" pankartı dikkati çekti.

Açıklamanın ardından grup "Yalancı CNN" sloganları eşliğinde CNN binasından Times Square'a kadar yürüdü.

Burada da Dç. Dr. Osman Kandara, CNN'in "yanlı yayınlarını" eleştiren bir konuşma yaptı. Konuşmayı New Yorklular ve çevredeki turistler de merakla takip etti.

Bir grup da CNN yayınları devam etsin dedi

CNN binasının önünde toplanan bir grup vatandaş CNN'in Taksim'den yaptığı yayınlara devam etmesini

istedi.

Her şey Türkiye için Platformu'nun siyah çelenk koymasının ardından CNN binası önüne gelen grup, "Teşekkürler CNN ancak daha fazlasına ihtiyacımız" var pankartı açarak CNN'in Taksim yayınlarına destek verdi.

CNN binasının önündeki kaldırımda uzun süre şarkılar ve sloganlar eşliğinde gösteri yapan grup, CNN'in Türkiye'deki olaylara ilişkin yayınlarını artırarak devam ettirmesini istedi.

(USASABAH ve Ajanslar)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanGezi ParkıRecep Tayyip ErdoğanShow tv
Görüş Bildir