'Mr. Kalin, The Show İs Over' - "Sayın Kalın, Şov Bitti"

 > -

CNN'de Başbakan'ın Danışmanına Büyük Şok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dışişleri Başdanışmanı İbrahim Kalın, CNN'de canlı yayında bağlandığı Christiane Amonpour tarafından terslendi.

Türkiye'de yaşanan olaylar konusunda bilgi vermek için CNN televizyon kanalına bağlanan İbrahim Kalın, hükümetin Gezi parkı ve Taksim'de yaşanan olaylara ilişkin politikasını savunarak, göstericileri suçlayan açıklamalarda bulundu. Christiane Amonpour'un, 'barışçıl gösterilere, polisin çok sert müdahalesini' yorumu üzerine, Londra'da benzer bir müdahale olduğunu hatırlatan Kalın, 'Yarın Erdoğan göstericilere ne verecek?' sorusuna da Başbakan'ın istekleri dinleyeceğini ancak görüşmenin içeriğini önceden kestiremeyeceği belirtti. Türkiye'de hapiste bulunan gazeteciler ilişkin sorularına da Kalın'dan yanıt alamayan Christiane Amonpour, Kalın'ın hükümeti savunan sözlerini sürdürmesi üzerine, 'Bayım gösteri bitti' (Sir, Show is over) sözleriyle İbrahim Kalın ile olan canlı yayın bağlantısını kesti.

Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'ın Danışmanı Cnn'i Şoka Soktu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın'ın CNN'nin canlı yayınında "DHKP-C Amerikan Büyükelçiliği'ne bomba attığında terörist, Taksim'e çıkınca demokratik protestocu mu oluyor?" sözleri şok etkisi yarattı. Kalın'ın CNN'i şok eden sözleri bununla da sınırlı değildi.

Taksim'de meydana gelen müdahaleyi canlı olarak yayınlayan CNN International, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın'a telefonla bağlandı. Ünlü sunucu Christiane Amanpour, Kalın'ın "Ellerinde molotof kokteylleri ve sopalar olan insanların Beyaz Saray'a yürümelerine ve kamu malına saldırmalarına izin verildiği bir durumu hayal edebiliyor musunuz?" şeklindeki sorusunu, "Sayın Kalın, bitirmek zorundayız. Program bitti" sözleriyle bölerek, Başbakan'ın başdanışmanının konuşmasını yarıda kesti.

Haberin Tamamı İçin:

CNN'den Erdoğan'ın Danışmanına Ayar!

CNN International'in ünlü habercisi Amanpour, Erdoğan'ın danışmanını yayından çıkarttı.

CNN International, Taksim müdahalesini canlı yayınla aktardı. Yayına katılan Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı İbrahim Kalın, ünlü haberci Christiane Amanpour tarafından, “Show is over” (program bitti) sözleriyle yayından çıkarıldı. İbrahim Kalın beyaz saraya yürünse ne yaparsınız deyince Amanpour haber bitti anlamında “şov bitti” diyerek sözü kesti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Dışişleri Başdanışmanı İbrahim Kalın, CNN’de canlı yayında bağlandığı Christiane Amonpour tarafından terslendi. Türkiye’de yaşanan olaylar konusunda bilgi vermek için CNN televizyon kanalına bağlanan İbrahim Kalın, hükümetin Gezi parkı ve Taksim’de yaşanan olaylara ilişkin politikasını savunarak, göstericileri suçlayan açıklamalarda bulundu.

‘BAYIM, GÖSTERİ BİTTİ’

Christiane Amonpour’un, ‘barışçıl gösterilere, polisin çok sert müdahalesini’ yorumu üzerine, Londra’da benzer bir müdahale olduğunu hatırlatan Kalın, ‘Yarın Erdoğan göstericilere ne verecek?’ sorusuna da Başbakan’ın istekleri dinleyeceğini ancak görüşmenin içeriğini önceden kestiremeyeceği belirtti. Türkiye’de hapiste bulunan gazeteciler ilişkin sorularına da Kalın’dan yanıt alamayan Christiane Amonpour, Kalın’ın hükümeti savunan sözlerini sürdürmesi üzerine, ‘Bayım gösteri bitti’ (Sir, Show is over) sözleriyle İbrahim Kalın ile olan canlı yayın bağlantısını kesti.

ŞÜKÜR ANLAMADI!

Canlı yayının ardından twitter hesabından programı değerlendiren AKP milletvekili Hakan Şükür şunu yazdı:

Hakan Şükür ‏@hakansukur

Sn.Başbakan’ın Danışmanı İbrahım Kalın CNN INT’e oniki den vurdu; “Taksim’de DHKP-C de var, bu örgüt ABD elçiliğine saldırı yapan örgüttür.”

  • Emperyalizm, kapitalizm beşiği diye yıllarca ‘yuh’ çektikleri ülkelerden ve o ülkelerin medyasından medet ummak ne kadar samimiyetsizlik!

  • Günlerdir haklı olmak önemli ama haklı kalmak daha önemli diyorum. Ancak sorun şu herkes istiyorki bir tek kendileri haklı ilan edilsin.

Haberin Tamamı İçin:

'Mr. Kalin, The Show İs Over'

CNN, Başbakan Erdoğan'ın danışmanı İbrahim Kalın 'Ellerinde molotof kokteylleri ve sopalar olan insanların Beyaz Saray’a yürümelerine ve kamu malına saldırmalarına izin verildiği bir durumu hayal edebiliyor musunuz?' sorusunu sorunca yayınını yarıda kesti.

Taksim ’de meydana gelen müdahaleyi canlı olarak yayınlayan CNN International, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı İbrahim Kalın ’a telefonla bağlandı. Ünlü sunucu Christiane Amanpour, Kalın’ın “Ellerinde molotof kokteylleri ve sopalar olan insanların Beyaz Saray’a yürümelerine ve kamu malına saldırmalarına izin verildiği bir durumu hayal edebiliyor musunuz?” şeklindeki sorusunu, “Sayın Kalın, bitirmek zorundayız. Show bitti” sözleriyle keserek, Başbakan’ın başdanışmanını yayından aldı.

Programda Amanpour, 'Gezi Parkı'na neden kafaya taktınız?' sorusunu sordu. İbrahim Kalın, eylemcilerden bazılarının ABD Konsolosluğu'na saldıranlar olduğunu da söyledi. Amanpour 'sorum o değil' deyince Kalın 'DHKP-C Amerikan Büyükelçiliği'ne bomba attığında terörist, Taksim'e çıkınca demokratik protestocu mu oluyor?' sorusunu sordu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanGezi ParkıHakan ŞükürRecep Tayyip ErdoğanShow tvTwitter
Görüş Bildir