Görüş Bildir

Cizreliler Evlerini Terk Ediyor...

Anasayfa > Gündem

Şırnak'ın sokağa çıkma yasağının 19'uncu gününe girdiği Cizre ilçesinde PKK'lılara yönelik operasyonlar sürerken, Cudi Mahallesi'nde bazı vatandaşlar evlerini terk ederek, başka yerlere gitti.

Şırnak'ın Silopi ile birlikte 14 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre ilçesinde güvenlik güçlerinin PKK'lılara yönelik operasyonları devam ediyor. 

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) bölgeden aktardığına göre özellikle Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde yoğun çatışma sesleri yükseliyor. 

İlçede dün gece çıkan çatışmada 1 polis, bugün düzenlenen roketatarlı saldırıda ise 1 asker olmak üzere 2 güvenlik görevlisi şehit oldu. 

Saldırılarda 5 polis 4 asker de yaralanırken, bugün tanklar özellikle Cudi Mahallesi'ndeki bomba tuzaklı barikatlara atış yaptı.

Güvenlik güçlerinden anons yapıldı

Güvenlik güçlerinden anons yapıldı

Çatışmaların yaşandığı Cudi Mahallesi'nde güvenlik görevlileri, vatandaşların zarar görmemesi için uyarı anonsları yaparak isteyenlerin evlerinden ayrılabileceğini söyledi. 

Güvenlik güçlerinin anonsları üzerine bazı vatandaşlar yanlarına alabildikleri eşyalarla birlikte güvenlik güçlerinin gözetiminde mahalleden ayrıldı.

Alabildikleri eşyalarla evlerini terk ettiler

Alabildikleri eşyalarla evlerini terk ettiler

Evlerinden ayrılan vatandaşlar alabildikleri eşyalarını omuzlarında taşırken, yaşlı bir kadın da el arabasında götürüldü. 

İlçeden ayrılanların bir kısmı Şırnak'a, bir kısmı da Mardin'in Nusaybin ilçesindeki yakınların yanına gitti.

DHA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ynsemrebagiban

O kadar kötü bir yerleşme varki doğuda evler rezalet şekilde inşaa edilmiş..Daracık sokaklarda her an her perdenin altından çıkabilir soysuz korkak itler...A... Devamını Gör

görüncek adam

Evet AB en çok da bunun için alacak bizi birliğe , tabi yersen.İç savaşın olduğu ülkeyi aralarına alacaklarını sanan hıyar da az değil.

Tolga Eser

Olmasa alacak yani:-)

hadibenigüldür

Vatandas mı? Bunlarda terorist ne vatandası bizim bu taraflara gelmese bari ucubeler