Görüş Bildir

Cizre'de Çatışma: 1 Polis Şehit, 3 Yaralı

Anasayfa > Gündem

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki Nur Mahallesi'nde çıkan çatışmada, 1 polis memuru şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Cizre İlçesi'nde 4 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra PKK'lıların kazdıkları hendekleri kapatmak ve kurdukları barikatları kaldırmak için 14 Aralık'ta başlatılan operasyonlar devam ederken, bu sabah saatlerinde İlçesi'ndeki Nur Mahallesi'nde şiddetli çatışma çıktı. 

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre polis ve askerin müşterek yaptığı operasyon kapsamında Nur Mahallesi'ne girmeye çalışan güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında şiddetli çatışma çıktı. Çatışmada açılan ilk ateş ile 1 polis memuru şehit olurken, 1 polis ve 2 asker yaralandı. Yaralılara ilk müdahale Cizre Devlet Hastanesi'nde yapıldıktan sonra Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Nur ile Cudi Mahallesi'ndeki şiddetli çatışmaların devam ettiği öğrenildi.

DHA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Berk

Allah rahmet eylesin, umarım hiçbir şehidin kanı yerde kalmaz ve o teröristler cezalarını en kötü biçimde çekerler.

Heisenberg

"Burada çocuklar ölüyor. Biz barış istiyoruz. TC bize saldırıyor..." Zaten asker ve polislerde kendi kendilerine şehit oluyorlar. Orada yaşayanların hiç suçu... Devamını Gör

Değişiiik

Allah rahmet eylesin sebep olan her kimse belasını vermeyi de ihmal etmesin