Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cizre'de Askerlerin Yemek Yedikleri Eve Bıraktıkları Not Gözlerinizi Yaşartacak!

-
Abone ol

"Birileri barışı başlatmalı, tıpkı savaşı başlattığı gibi." demiş Avusturyalı yazar Stefan Zweig. Ancak İkinci Dünya Savaşı'nı yaşayan bir yazarın sarf edebileceği türden bir söz. Aynı durum şu an bizim için de geçerli. 1 aydan fazla süredir çatışmalar devam ediyor. Sokağa çıkma yasakları, harabeye dönen sokaklar ve terk edilen evler... İşte askerler de terk edilen evlerden birinde kumanyasını yerken evdeki malzemeleri de kullanmışlar ve evden ayrılırken duygu yüklü bir mesaj bırakmışlar.

İşte o not:

"Buraya ülkemizin bütünlüğünün devamını sağlamak, sizlere tekrar barış ve huzur getirmek için geldik ve evinizde belli bir süre misafir olarak kaldık, bazı malzemelerinizi kullandık. Belki bıraktığımız para zararlarınızı karşılamaz ama üzerimizde bu kadar vardı. Hakkınızı helal edin. 

Hepimiz bu vatanın çocuklarıyız. Cizre halkını seviyoruz."

Umarız bu "umut" veren küçük davranış, bir şeylerin öncüsü olur ve Türkiye'nin her yerine barış türküleri yayılır.

Askerlerimize de bu davranışlarından dolayı sayısız alkışlar 👏👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adsizimkardesvarmilan

böyle temiz yüreklilerin var olduğunu görmek ne hoş helal olsun ! ve sizi bu durumlara düşürenlerin de Allah belalarını versin !

meryem-avci2

tüm yorumları okudum hakan karagözün yorumuna sadce cevap vermek istiyorum türklerin aslı çekik gözlü aplak suratlıdır peki sen kimin piçisin ;)

monser

onun yorumunun altına yazsana cevabını niye buraya yazıyon? bir çekincenmi var yoksam? :)

meryem-avci2

monser bi çekincem yok çok şükür.. bunu söylemek için zahmete girmene gerek yoktu bu kadar

reshontheway

Bu olayların gidişatı hakkında haklı ya da haksız diye polemiğe girmek istemiyorum. Ama yukarıdaki olay karşısında ben de size şu hikayeyi anlatayım. Eniştem Silopi'de doktor ve yasaktan dolayı görev yerine 1 ay boyunca gidemedi. Ablam da doğum yaptığından memleketinde kalmak zorundaydı Silopi'deki durum böyle olduğundan. 1 Ay sonra Sokağa çıkma yasağı bittikten sonra Eniştem evine geliyor ve manzarayı anlatıyorum:

reshontheway

Eve şehir dışından gelen özel harekatçılar kapıyı kırarak girmiş ve yerleşmiş. Evde onlarca kırık dökük eşya, sigara izmaritleri, postal izleri, leş gibi odalar, kaybolan takı ve eşyalar bırakmışlar ardlarında. Evde dışarıdan getirilmiş yataklar bile mevcut. Ki ev de ilçenin en güvenli yerinde ve sadece dışarıdan gelen memurların yaşadığı apartman. İlk iki katta ki tüm dairelerin kapısı aynı şekilde kırılmış ve durum aynı. Şimdi bu yukarıdaki tamamen zırvalık. 1. Dün haberde de izledim bu haber kanalına vahi mi geldi binlerce evin içinden o eve denk geldiler de gördüler.Tamamen reklam amaçlı yapılan birşey. 2. Anayasa'nın en önemli maddelerindendir Konut Dokunulmazlığı. Bunun hesabını kim verecek ? 3. Terörle mücadeleye amenna peki herşey mübah mı bu yol da ? 4. Şunu kabul edin her iki tarafta yerel halka inanılmaz zarar verdi. Dışarıdan gelen memurun oturduğu evlere bu şekilde giren orada herkesi terör yanlısı olarak görüyorsa kim bilir neler yapar ? Azıcık empati kurun .

elif-ylcn

Dünyanın en vicdanlı,içinde ALLAH korkusu olan TÜRK ordusudur. Pkkyı savunup kürt olmanın (bütün kürtlerin adını lekeleyenlere) arkasına sığınan bir türlü memnun olmayan vatanın birlik ve bütünlüğü bozmaktan başka bir bok bildikleri yok.

Görüş Bildir