Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsel İstismar Önergesine Tepki Büyüyor: #Yaralayamazsınız!

-
AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com
AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com

AKP'nin cinsel istismar önergesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Twitter kullanıcısı @erdemaksakal hepimizi derinden üzen ve kızdıran bu önerge için, bu tweeti attı ve@sozgelimi_ isimli kullanıcı yakamıza sembolik bir nesne takmamız önerisini getirdi. Çok geçmeden binlerce kullanıcı da #Yaralayamazsınız hashtagine destek vermeye başladı

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mrycgr

AKP’nin temel argümanı olan "Çocuklu kadınların mağdur olması" durumuna getirilecek çözüm önerisidir. İstismar mağduru olan kadınların ayrıca ekonomik olarak da mağdur olduğu yadsınamaz bir gerçek. Peki, bunu meşrulaştırmak şart mı? Tabii değil; ben şahsen istismarcının cezasını misliyle çekmesi konusunda tereddütsüzüm. Kadınların mağduriyeti de kendilerinin ihtiyaçları ve çocuk sayısına göre maaş bağlanması suretiyle giderilebilir. Hem istismar et hem de mağdur olduk deyip hapisten çık. yok öyle yağma! O kadınlara maaş verilecek ama sen istismarcı şerefsiz olarak hapiste çürümeye devam edeceksin! Maaş yerine iş de verilebilir. Bu daha mantıklı. Niye suç cezalandırılmaz da üzeri örtülmeye çalışılır? Taciz, tecavüz, istismar gerçekleşmişse devlet bunu nasıl yok sayar? Evlilik olunca suç ortadan kalkıyor mu? Bu nasıl bir mantıktır, nasıl bir anlayıştır? Bunlara kafa yorarken nasıl bir motivasyonunuz var sizin? Seviyorsan git tecavüz et, mecbur kalacak nasıl olsa der gibi... Yazık!

kahvelipuding

Hiçbir ülke pedofiliyi yasallaştırmaz. Nasıl bir memleket olduk biz.

sema-takumi

insan müsvetteleri çomarlar arkadaş ülkeyi bu mallar yönetiyor ama muhalefet suçlu oluyor bunlara göre kesin solcu kesim iftira atmıştır derler akp yapmaz derler hakiki müslümanlar

buzdanadam

Yıl 1980 annem 15 yasında .. babam la annem amca cocukları tanıstırılmıs annem zorla evleneceksin denmiş: annem cok zeki bir kız cocugu ozamanlar halende aynı neyse almıslar okuldan gunlerce aglamıs evlenmem ben diye zorla zorla evet zorla evlendirmişler onayda almıslar muhtardan --Annem kitaplarımı alır kacardım bulurlardı beni döverek getirirlerdi yıllarca sürdü zorla koynuna atarlardı beni saatlerce aglardım koy ayaga kalkardı kimse gelmezdi kurtarmaya carem yoktu ogul o zamanlar boyle sesini duyuracnda neyse abin doğdu sonra o da bakamadığım için hastalıktan öldü bilmiyodum cahilim kimse de yardım etmedi der hep kendim cocugum bir cocuga nasıl bakim her gun dayak her gun işkence hakaret sonra sen doğdun der sana gozumun içi gibi baktım artık dayanamadım aldım gittim seni annemin evine bana dedi ki : kocandır gideceksin evine .

buzdanadam

GİDİYOR MECBUREN ARTIK DAYANAMACAĞINI ANLIYOR VE İNTİHAR EDİYOR KURTULUYOR SORNA DİYOR Kİ COCUKLARIN İÇİN DAYAN yasamak zorundasın 26 yıllık evlilik sürüyor bu sekilde bizler buyuduk dedik ayrıl artık dedi onu yalnız bırakamam hem helallik isteyecek o anı gormek benım hakkım.. ...şimdi 3 bin aile o zanlıları bekliyor mus bırakalım kalsınlar bırakalım orada yaşlansınlar çıktıkları zaman yapacakları ilk iş yeni taciz tecavüzler yeni olaylar vakalar üzüntüler..

Gizli Kullanıcı

Bu ülkede yaşan tüm halklara borçlusunuz! Tüm kadınlara, tüm işçilere, tüm emekçilere. Ev hanımlarına, şehitlere, göçük altında can veren madencilere, hepimize! Bedel ödeyeceksiniz!!! Ama ÇOCUKlara yaptıklarınız yüzünden milyon kere daha suçlusunuz. Bunun ödenebilecek bir bedeli bile yok.... Rahat bırakın artık!!!

Görüş Bildir