Cinsel Hayatınızla İlgili Can Alıcı Bir Soru: Kendinize Olan Güvensizliğiniz Seks Performansınızı Etkiliyor mu?

-

Şüphesiz ki seks, harika bir şey. O kadar harika ki, dünyadaki en büyük zevk üstünlüğüne sahip olan şeyleri bile, seksin haz eşiği üzerinden değerlendiriyoruz. "Kahve, seksten daha iyi." gibi kıyaslamaları hepimiz yapıyoruz, ancak asıl soru: Güvensizliğimizin seks performansımızı etkileyip etkilemediği. Sizin için theChive'den derledik.

Kaynak: http://thechive.com/2018/06/06/are-your-...

Zavamed, yaptığı bir araştırmada; 1.000'den fazla Amerikalı ve Avrupalı'ya seks sırasında kendilerini rahatsız hissettikleri durumları ve bu durumların onların performanslarını etkileyip etkilemediğini sordu.

Araştırmaya katılan erkeklerin %16'sı cinsel performansları konusunda güvensizlik yaşarken, kadınların %19'u ise vücut görünüşleri konusunda güvensizlik yaşıyordu.

Kilo, kadın ve erkeklerin yatakta en çok kendilerini güvensiz hissettikleri konu. Erkekler cinsel organları konusunda kadınlardan daha güvensiz hissederken, kadınlarsa göbekleri konusunda erkeklerden daha güvensiz hissediyor.

Tabii ki bu güvensizlikler de, insanların bazı tecrübeleri sonucunda oluşuyor.

İnsanlar burunlarını beğenmeyerek doğmuyor. Burunlarını sevmemelerinin sebebi, başka insanların burunlarıyla dalga geçmesi. Aynı şey seks için de geçerli. İnsanlar seks konusunda kendilerini yetersiz hissettirecek tecrübeler yaşıyorlar. Bu nedenle birçok erkek, yatak konusunda kendine aşırı eleştirisel yaklaşıyor.

Erkekler gibi kadınlar da, cinsel performansları söz konusu olduğunda kendilerine oldukça yüklendiklerini kabul ettiler.

Bu durum bize, partnerlerin seks pozisyonları hakkında da önemli bilgiler veriyor. Güvensizlik hisseden kişiler, partnerleriyle karşı karşıya oldukları pozisyonlardan kaçınıyorlar.

Gerçek şu ki, yatakta bir konu hakkında güvensiz hissetmeniz, partnerinizin bunu onayladığı anlamına gelmiyor.

Güvensizlikleriniz konusunda açık olun. Dürüst olmak, cinsel hayatınızı eğlenceli hale getirmenin en iyi yoludur. Öyle ya da böyle hepimiz güvensiz hissediyoruz ancak bununla başa çıkabiliriz!

Bu içeriklerimizi de okumak isteyebilirsiniz;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriCinsellikkadınlar
Görüş Bildir