Çinliler 90 Günde Dünya'nın En Yüksek Binasını Yapacak!

-

Çinli İnşaat Firması 3 Ayda 838 Metrelik Bina Yapacak

Çinli İnşaat Firması 3 Ayda 838 Metrelik Bina Yapacak

Business Insider'ın haberine göre Çinliler sadece ve sadece 3 ay gibi bir sürede şu an dünyanın en yüksek binası olan Dubai'deki Burj Khalifa'dan 10 metre daha yüksek bir bina yapacak.

Burj Khalifa'nın yapımı yaklaşık 5 yıl sürmüştü ve maliyeti 1.5 Milyar dolardı. Buna karşılık Çinli BSB firması 838 metrelik binayı sadece 90 günde ve 628 Milyon dolara inşa edecek.

Çinli BSB firması daha önce 30 katlı oteli sadece 15 günde inşa etmişti.

Ocak 2013'de tamamlanması planlanan binada, uygun fiyatlı konutlar, lüks konutlar, ofis alanları, yaşam alanları ve mağazalar olacak. Bina depreme dayanıklı olacak ve tam 31 adet yüksek hızlı asansör faaliyet gösterecek.

Çinli BSB firması tüm imalat ve inşaatın en son prefabrik tekniklerle yapılacağını söylüyor. Tüm prefabrik malzemelerin üretimi 4 ay, binanın dikilmesi 2 ay ve diğer işçilikler için 1 aylık süre öngörülüyor.

Firma Çin'de binanın inşa edileceği Hunan Eyaleti'nin yerel yönetiminden onay almış, şimdi merkezi yönetimden onay bekleniyor.

Yukarıdaki medya galeride firmanın 15 günde nasıl 30 katlı bina inşa ettiğini gösteren video da mevcut.

Acaba başarabilecekler mi?

Haberin Tamamı İçin:

What can you accomplish in 360 hours? The Chinese sustainable building company, Broad Group, has achieved another impossible feat - building a 30-story tall ...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinDubai
Görüş Bildir