Cinayet Şarköy'ü Ayağa Kaldırdı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Cinayet Şarköy'ü Ayağa Kaldırdı

Cinayet Şarköy'ü Ayağa Kaldırdı

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde bira parası yüzünden çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti. Olayın ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak içeri girmek isteyen öfkeli kalabalık Emniyet Müdürlüğü’nü taş yağmuruna tuttu.

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde kendisine bira vermediği için öldürdüğü Recep Kurt’un katil zanlısı Uğur Özdemir’in gözaltında tutulduğu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde biriken yaklaşık 3 bin kişiden oluşan öfkeli kalabalık önce binadan içeri girmek istedi. Polisler barikat kurarak buna izin vermedi. Bunun üzerine öfkeli halk polise taş ve sopalarla saldırdı. Tekirdağ Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Bozkurt saldırıda yaralandı. Bunun üzerine polis merkezinin önünde biriken kalabalığa panzerden tazyikli su sıkıldı. Bu sırada öldürülen Recep Kurt’un babası Arif Kurt polis megafonundan halkı sakin olmaya davet etti. Ancak bu anonsta halkın sakinleşmesini sağlayamadı.

Haberin Tamamı İçin:

Emniyet Müdürlüğüne Saldırı

Emniyet Müdürlüğüne Saldırı

Şarköy’de kendisine bira vermediği için öldürdüğü Recep Kurt’un katil zanlısı Uğur Özdemir’in gözaltında tutulduğu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde biriken yaklaşık 3 bin kişiden oluşan öfkeli kalabalık önce binadan içeri girmek istedi.

Polisler barikat kurarak buna izin vermedi. Bunun üzerine öfkeli halk polise taş ve sopalarla saldırdı. Tekirdağ Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Bozkurt saldırıda yaralandı. Bunun üzerine polis merkezinin önünde biriken kalabalığa panzerden tazyikli su sıkıldı. Bu sırada öldürülen Recep Kurt’un babası Arif Kurt polis megafonundan halkı sakin olmaya davet etti. Ancak bu anonsta halkın sakinleşmesini sağlayamadı.

Bununla da başarılı olmayan polis bu kez bekleyen kalabalığa biber gazı ile müdahale etti. Kalabalığın pois merkezinin önünü bir an açması ile emniyet binasının kapısına zırhlı araç getirildi. Halk bu kez de zırhlı araca saldırdı. Yeniden biber gazı ile dağıtılan öfkeli kalabalığın kaçışmasını fırsat bilen güvenlik güçleri zanlıyı saat 19.30 sıralaında Şarköy Adliyesi'ne getirerek arka kapıdan içeri aldı. Şarköy Adliyesi'nde nöbetçi mahkemeye çıkarılan sanık Uğur Özdemir adam öldürmek suçundan tutuklanarak Tekirdağ T Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

TOPRAĞA VERİLDİ

Bu arada sahilde kendisinden bira isteyen Uğur Özdemir tarafından bıçaklanarak öldürülen Recep Kurt ise Şarköy Çarşı Camii'nde kılının ikindi namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Nuri ÇAĞLAR/(Şarköy) Tekirdağ DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Biber GazıKatilPolisTekirdağ
Görüş Bildir