Görüş Bildir

'Çin, Ülkeye Gelen Tüm Yabancılar İçin Rektal Sürüntü Testini Zorunlu Kıldı' İddiası

Anasayfa > Gündem

Dün yayınlanan bir raporda, Çin'in ülkeye giriş yapan bütün yabancılar için rektal sürüntü testini zorunlu kıldığı iddia edildi.

Times'ın haberine göre Çin yönetimi, 'diğer tarama yöntemlerinden daha yüksek derecede doğruluk payına sahip olduğu için' ülkeye yurt dışından giriş yapan tüm yabancılara anal sürüntü testini zorunlu kıldı. 

Bu kapsamda, Pekin ve Şanghay havayollarında test merkezleri kurulacağı belirtildi.

Çin medyası, anal sürüntülerin daha iyi olduğunu aktardı

Çin medyası, anal sürüntülerin daha iyi olduğunu aktardı

Çin medyasında yer alan haberlere göre ise, solunum hastalıkları doktoru Li Tongzeng, anal sürüntülerin daha iyi olduğunu çünkü dışkı örneklerinde virüs izlerinin burun veya boğazda olduğundan daha uzun kaldığını söyledi.

Japonya Çin'de tepki göstermişti

Japonya Çin'de tepki göstermişti

Japonya da, Çin'in söz konusu hamlesine tepki göstermişti.

Japonya Kabine Başsekreteri Katsunobu Kato, konuyla ilgili açıklamasında 'Bazı vatandaşlarımız, Çin'deki büyükelçiliğimize, büyük bir psikolojik acıya neden olan anal sürüntü testi yaptırdıklarını bildirdi' açıklamasında bulunmuştu. 

Çin Dışişleri Sözcülerinden Wang Wenbin ise, mevcut uygulamaların 'bilimsel temelli ve ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olduğunu' söylemişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
7
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
drkcn

Ulan anamızı diktiniz şimdi yetmedi götümüzemi göz diktiniz boyunu diktiğim yer cüceleri yine neyin peşindesiniz ah mete han ahh kurutmadın kökünü şu ibneler... Devamını Gör

mertens

Aq çinlileri

..12

ne abidik gubidik memleketsiniz siz ya virüsü yaydiniz bitmedi bide bu çıktı şimdi