Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çift Göz Bebeği Olanların Bile Zorlanacağı Bu Dikkat Testini Sadece %13'ünüz Geçebilecek!

473PAYLAŞIM

Dikkat, pek çokları tarafından yanlış bilinir.

Dikkat, bir şeye odaklanmak değil, kendine odaklanmaktır. Zihninle iş birliği yapabilmek, onun dizginlerini ele alabilmektir.

Bakalım, bu dikkat testimize göre sen zihninle arandaki bağı ne denli güçlendirmiş, onun hakimiyetini ne kadar eline almışsın!

Hodri meydan!

1. Haydi başlayalım! Burada kaç fark görüyorsun?

2. Bir de buna bak!

3. Peki, bu iki resim arasında sence kaç fark var?

4. Burada kaç fark görebiliyorsun?

5. Haydi bir de buna bak!

6. Buradaki farkları sayabildin mi peki?

7. Bir de buraya bak bakalım!

8. Peki, burada?

9. Ve son soru! Burada kaç fark görüyorsun?

Daha yeni başlamıştık halbuki :(

Testin henüz ayırt edici kısmına gelmemiştik bile fakat sen maalesef çuvalladın. Elbette her detayı yakalamak zordur ama en başta da söylediğimiz gibi, KGB gibi bir istihbarat teşkilatına ajan alımı için soruyoruz bu soruları. Bu nedenle dikkatini topla ve resmi iyice inceledikten sonra baştan başla! Haydi!

Çok iyi gidiyordun! :(

İşler birazcık kızışmaya başlayınca, zihnini kolaylıktan zorluk seviyesine çekmekte birazcık zorlandın gibi sanki. Anlık kaymalar olabilir, çok da takılmamak lazım. Haydi en baştan!

Aklın mı karıştı sanki?

Sana bu aşamada sorulan bu sorularla, zihninin derinlerine ne kadar inebildiğini, ne denli sınır tanımaz düşünebildiğini görmek istedik fakat maalesef sen başarısız oldun...

Çok iyi gidiyordun! :(

Zorları becerdin, bu seferde kolay olanlarda takıldın! Haydi topla şu dikkatini artık!

Son bir adım kalmıştı!

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi!

Yüksek işlevli bir sosyopatsın!

Sen dikkatini toplamakta, konu üzerine yoğunlaşmaya başladığın andan itibaren odaklanma konusunda oldukça başarılısın, öyle ki başarı yüzden 60 ‘ın üzerinde. Çalışma ve öğrenme sürecinin en önemli faktörlerinden biri olan, dikkat konusunda iyi olduğun tartışmasız bir gerçek. Çalışmaya yeni başlamış da olsan, o iş veya olay üzerinde belli bir süre çalışmış da olsan senin için fark etmiyor, kolayca odaklanıp tüm dikkatini o işe vererek, neredeyse mükemmele yakın sonuçlar ile bitiriyorsun. En önemlisi de bu konsantrasyonu sağlamak için zamana ihtiyaç duymadığın gibi, dikkatin zamana yenik de düşmüyor, sürece başından sonuna kadar aynı yoğunluk ile yaklaşıyorsun. Üstelik tüm bunları aynı anda birden fazla işe uygulayabiliyorsun. Ne diyelim bu dünyaya bir sıfır hatta beş sıfır önde gelen şanslı azınlıktansın! Beynin el feneri olan dikkatin hiç sönmesin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
naz-cemre

hepsini başardım bana yüksek işlevli bir sosyopatsın çıktı

kardelen-koc

gözüm koptu ama başardım

lightofgod_7

Yüksek işlevli bir sosyopatsın! çıktı

mission-impossible

6. soru da aynı şekilde hatalı, onda da 4 fark var. Çubuğun arkasındaki bitki, çubuk, yılanın kuyruğu ve adamın şapkası.

dikkat_dikkat

4.fotoğrafta; 1)yaşlı teyzenin kolunda saat olup olmama farkı, 2)ahşap sandalye kolu olup-olmama farkı, 3)sandalyenin yanındaki taşta çizgi olup-olmama farkı, 4)teyzenin sağ köşesinde asılı olan havlularda desen farkı, olmak üzere 4 fark bulunmaktadır. Testteki yanlışlığın düzeltilmesi umuduyla...

Görüş Bildir