Çiçek: 'PKK İstese de Silah Bırakamaz'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Çiçek: 'PKK İstese de Silah Bırakamaz'

Çiçek: 'PKK İstese de Silah Bırakamaz'

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, PKK ile ilgili yaptığı açıklamada, PKK'nın istese bile silahı bırakamayacağını belirterek, "Bu enstrümanı bir çok ülke kullanıyor" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek , terör örgütünün silahı bırakma iradelerinin bile kendilerinde olmadığını belirterek, ”İsteseler de bırakamazlar, bıraktırmazlar. Çünkü bu enstrümanı bir çok ülke kullanıyor” dedi.

Çiçek, Tvnet’in canlı yayınına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Terörün dış boyutu da olduğunu belirten Çiçek, ”Bu tür eylemler, 14-15 yaşında dağa çıkmış olan, bıyığı bile çıkmamış olan gençlerin, çocukların yapacağı bir iş değil, çok üst düzeyde planlamadır” diye konuştu.

‘ PKK istese de silah bırakamaz’ diyen Çiçek şöyle devam etti:

”Dağdakiler deseki, ’biz silahı bırakacağız’, emin olun silahı bırakma iradeleri bile kendi ellerinde değil. İsteseler de bırakamazlar, bıraktırmazlar. Çünkü bu enstrümanı bir çok ülke kullanıyor. Örgüt bizim insanlarımızı kurşunla, roketle öldürüyor, Avrupa’yı uyuşturucu ile öldürüyor. PKK artık Avrupa’da uyuşturucunun patronudur. ABD , örgütün üst düzey yöneticilerinden 8’inin uyuşturucu kaçakçısı olduğunu ilan etti. Bunun 5 tanesi o zaman ABD ’nin kontrolünde olan Kuzey Irak ’ta. ABD ’mal varlığını dondurdum’ dedi. Çocukları dağa çıkan anne ve babalara sesleniyorum: Sizin çocuklarınız kendilerince idealize ettikleri olayların peşinde koşturuyor ama onların ABD ’de mal varlıkları var. Bunlardan bir tanesi Venedik’te gondol sefası yaparken yakalandı. Uyuşturucu paralarıyla kimisi Venedik’te tatil yapar, keyif çatar; buna karşılık 16 yaşındaki çocuklar, gençler dağa çıkarılıyor.” Siyasi partilerin biraraya gelme mecburiyetinde olduğunu ifade eden Çiçek, herkesin terörle arasına mesafe koyması gerektiğini söyledi.

KİMSENİN SUÇ İŞLEME HAKKI YOKTUR

TBMM Başkanı Çiçek, gazetecilerin, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından BDP Milletvekili Sabahat Tuncel’e PKK terör örgütü üyesi olmaktan dolayı verilen hapis cezasına ilişkin sorularını yanıtladı. Çiçek, şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarış ve Demokrasi PartisiCemil ÇiçekIrakİstanbulTerörTürkiye Büyük Millet MeclisiUyuşturucutatil
Görüş Bildir