İşte Petraeus'ın İstifasına Neden Olan Kadın

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

CIA Başkanı’ndan 'Çapkınlık' İstifası

CIA Başkanı’ndan 'Çapkınlık' İstifası

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA’nın başkanı David Petraeous (60) dün sürpriz biçimde istifa etti.

ABD ordusunun Irak ve Afganistan operasyonlarına komuta ettikten sonra geçen yıl Başkan Barack Obama tarafından CIA Başkanlığı’na getirilen Petraeous, Obama’nın ikinci döneminde adı Leon Panetta yerine Savunma Bakanlığı adayları arasında sayılırken birden bire istifa kararı aldı. Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, Petraeous’un istifa mektubunu Obama’ya sunduğunu açıklarken “Dave’in ayrılma kararı ulusumuzun en saygın memurlarından birinin kaybıdır” diye konuştu ama istifa gerekçesi hakkında bilgi vermedi. Ancak Petraeous’un, CIA mensuplarına gönderdiği e-posta’da “evlilik dışı bir ilişkiye girdiği için” istifa kararı aldığını yazdı. Petraeous, “37 yıllık evliliğin ardından evlilik dışı bir ilişkiye girerken kötü bir karar verdim. Bu türde bir davranış hem bir koca hem de bizimki gibi bir örgütün lideri olarak kabul edilemez” diye yazdı. Süleymaniye'de Türk askerlerinin başına ABD askerleri tarafından çuval geçirildiği dönemde, ABD'nin Kuzey Irak'tan sorumlu komutanıydı. Başkan Barack Obama'nın kararıyl...

Haberin Tamamı İçin:

Cıa Başkanı Görevinden İstifa Etti

Cıa Başkanı Görevinden İstifa Etti

Evlilik dışı ilişkide bulunduğunu kabul eden Petraeus, Başkan Barack Obama 'ya gönderdiği dilekçesinde, istifasını kabul etmesini istedi.

Petraeus, CIA 'ye gönderdiği mektupta ise 37 yıldır evli olduğunu, evlilik dışı ilişkiye girerek, “Büyük bir sağduyusuzluk örneği” sergilediğini belirtti.

Davranışını bir eş ve CIA gibi bir örgütün lideri için, “Kabul edilemez” olarak niteleyen Petraeus, Başkan Obama'nın büyük bir incelikle istifasını kabul ettiği yazdı.

Haberin Tamamı İçin:

'Çuvalcı General'i Yıkan Kadın!

'Çuvalcı General'i Yıkan Kadın!

CIA'nın Başkanı David Petraeus'un görevinden istifa etmesine yol açan, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadının, Petraeus'un da biyografisini yazan Amerikalı ünlü yazar Paula Broadwell olduğu ortaya çıktı.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, Petraeus ile ilişki yaşadığı belirlenen yazar Paula Broadwell hakkında soruşturma başlattı. Yetkililer, soruşturma sonucu herhangi bir ceza öngörülmediğini, FBI ajanlarının, yazar Broadwell'den, yaşadıkları evlilik dışı ilişki sırasında CIA Başkanı Petraeus'tan herhangi bir gizli bilgi alıp almadığını öğrenmeye çalıştıklarını açıkladı. Adının açıklanmasını istemeyen bir Amerikalı yetkilinin verdiği bilgilere göre, biyografi kitabını yazan Harp Akademisi ve Harvard Üniversitesi mezunu Paula Broadwel ile CIA Başkanı 60 yaşındaki David Patraeus'un yaşadığı kaçamak, FBI'nın Petraeun'un e-maillerini incelemesiyle su yüzüne çıktı. Federal Soruşturma Bürosu FBI'nın, 'General David Patraeus'un Eğitimi' adlı biyografi kitabını yazan Paula Broadwell'in, CIA Başkanı'nın e-mail adresine gizlice girmeye çalıştığını belirlediği belirtildi.

Türkiye 'de 'çuvalcı general' olarak tanınan CIA Baskani David Petraeus, evlilik dışı ilişki yaşadığı gerekçesiyle dün görevinden istifa etti. ABD Başkanı Barack Obama , evlilik dışı ilişki yaşadığını kabul eden Petraeus'un istifa mektubunu kabul etti.

Petraeus, ABD Merkezi Haberalma Örgütü CIA'ye gönderdiği mektupta da, Perşembe günü Beyaz Saray'a giderek istifa mektubunu sunduğunu belirterek, '37 yıllık evliliğim içinde, son derece sağduyusuz bir davranışla, evlilik dışı bir ilişki yaşadım. Böyle bir davranış, ne bir eş olarak ne de bizimki gibi bir örgütün lideri olarak kabul edilemez' dedi.

OBAMA HİZMETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

ABD Başkanı Barack Obama, görevinden istifa eden CIA Başkanı David Petraeus'un, kariyeri boyunca hizmetleriyle ülkeyi daha güvenli ve daha güçlü bir hale getirdiğini belirterek, hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

ÇUVALCI GENERAL

Haberin Tamamı İçin:

İşte Petraeus'ın İstifasına Neden Olan Kadın

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA'in başkanı David Petraeus'ın görevinden istifa etmesine yol açan, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadının, Petraeus'ın da biyografisini kaleme alan Amerikalı ünlü yazar Paula Broadwell olduğu ortaya çıktı.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, Petraeus ile ilişki yaşadığı belirlenen yazar Broadwell hakkında soruşturma başlattı.

Yetkililer, soruşturma sonucu herhangi bir ceza öngörülmediğini, FBI ajanlarının, yazar Broadwell'den, yaşadıkları evlilik dışı ilişki sırasında CIA Başkanı Petraeus'tan herhangi bir gizli bilgi alıp almadığını öğrenmeye çalıştıklarını açıkladı.

Petraeus ve Broadwell bir arada

Adının açıklanmasını istemeyen bir Amerikalı yetkilinin verdiği bilgilere göre, biyografi kitabını yazan Harp Akademisi ve Harvard Üniversitesi mezunu Broadwell ile Petraeus'ın yaşadığı kaçamak, FBI'nın Petraeus'ın e-postalarını incelemesiyle su yüzüne çıktı.

FBI'ın, 'General David Petraeus'un Eğitimi' adlı biyografik kitabı yazan Broadwell'in, CIA Başkanı'nın e-postalarına adresine gizlice girmeye çalıştığını belirlediği de bildirildi.

"ONUN KİRLİ SIRLARI YOK" DEMİŞTİ

Broadwell, Daily Show programına kitabının tanıtımını yapmak için çıktığında Petraeus için "Çok yüksek enerjisi olan bir insan", "Onun hiçbir kirli sırrı yok" demiş ve birlikte uzun zaman geçirdiklerinin ipuçlarını vermişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaEvlilikIrakShow tv
Görüş Bildir