Görüş Bildir

CHP Seçim Vaatlerinin Maliyetini Açıkladı: 57.2 Milyar Lira

Anasayfa > Gündem

CHP, parti lideri Kılıçdaroğlu'nun bir yıl içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği vaatlerin net maliyetinin 57.2 milyar lira olduğunu açıkladı.

CHP Genel Merkezi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 19 Nisan'da açıkladığı 'CHP Seçim Bildirgesi'ne yönelik yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1 yıl içinde yapmayı taahhüt ettiği vaatlerinin kesin maliyeti belirlendi. Yapılan hesaplamalara göre CHP'nin bir yıl içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği vaatlerin net maliyeti 57.2 milyar liradır. Bunun GSYH'ya oranı ise yüzde 2.94'tür' denildi.

CHP'nin 7 Haziran genel seçimi için açıkladığı seçim bildirgesindeki ekonomiye ilişkin vaatleri, 'Kaynak nerede?' sorusunu tartışmaya açmıştı.

CHP'nin açıkladığı seçim vaatlerinin bütçe açığını 9 kat arttıracağını söyleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'Kaynağın üçte birini açıklasınlar, CHP'ye oy vereceğim' demişti.  Şimşek, ekonomiyi krize sokmadan vaatlere gereken kaynağı bulmaları halinde CHP'nin 'Nobel ödülünü hak edeceğini' de söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun Şimşek'e cevabı ise şöyle olmuştu:

'Maliye Bakanı unutmasın, ben eski bir hesap uzmanıyım. Devlet bütçesinden sonraki en büyük bütçeyi topladım. Şunu açık ve net söyleyebilirim: Eğer bu ülkede 10 kişi ben vergi toplamasını, bütçe yapmasını biliyorum diyorsa o 10 kişiden birisi benim. Sayın Bakan'ın hiç maliyet deneyimi yok. O verginin nasıl toplandığını bilmez, ben bilirim. Ama CHP’ye üye olmak istiyorsa önce kısaca bizim eğitimimizden geçmesi lazım.'

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
egoist

Keske dolar bazinda aciklasaydi,malum aqkillar anlamaz Turk lirasindan.

vayarkadas

ulan bu adam isveçte norveçte falan siyaset yapsa efsane olur valla siz burda taşak geçiyonuz müstehak size hırsız katil müstehak amk

TOLSTOY

noter tasdikli olmazsa inanmam....