Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç: 'Bu Süreç Açık Bir Hırsızlıktır'

Anasayfa > Gündem

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Haluk Koç, 'Cumhurbaşkanı’na ve nöbetçi Başbakan'a rağmen AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır' dedi.

4 eski bakan ile ilgili dün yapılan Yüce Divan oylaması ile ilgili olarak, 'Dün gece Meclis'te Saray'daki tüm ikna seanslarına rağmen açık-kapalı tehdit, şantaj gayretlerine rağmen 50'ye yakın Adalet ve Kalkınma Partisi vekili oyları ile şunu belirttiler: Bu süreç açık bir hırsızlıktır dediler. Öyle darbe falan hikayesi biz buna inanmıyoruz kardeşim dediler. Siyasi yorum budur. Şimdi yolsuzluk ve rüşvet olmadığına AKP'li milletvekillerinin bile inanmadığı bir süreci sen millete darbe, tezgah, komplo diye yutturmaya kalkıyorsun. AKP dün Meclis'te çoğunluk sağlayamamıştır. Akif Hamzaçebi sabahleyin TBMM'de oylamalar ile ilgili teknik boyutta Anayasa ve İç tüzük hükümlerini belirterek Anayasa'nın 100.üncü maddesi İç tüzüğün ilgili maddesi ve Anayasa'nın 96'ncı maddesini ifade ederek oylamalar ile ilgili bilhassa Egemen Bağış hakkındaki oylama ile ilgili bazı soru işaretleri ile hukuki tartışmaları ortaya koydu. Şimdi Cumhurbaşkanı’na ve nöbetçi Başbakan'a rağmen AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır' diye konuştu.

'İLK SINAVINDA BAŞARISIZ OLMUŞTUR'

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk sınavından başarısızlıkla çıktığını belirten Koç, ' Davutoğlu'nun nöbeti sonlandırılabilir önemli bir itibar kaybıdır. Vesayet altındaki Davutoğlu ilk sınavından başarısızlıkla çıkmıştır. Partiyi muktedirin talepleri doğrultusunda bir arada tutmayı başaramamıştır. AKP kullanım tarihinin sonuna gelmiş siyasi bir projeydi ve o proje şu anda çöplüktedir siyasi yorumlardan bir tanesi de budur' dedi.

'KİM KİMİN İNİNE GİRİYOR'

'Fuatavni' isimli twitter hesabına erişimin engellenmesi ile ilgili olarak Haluk Koç, şunları söyledi; 'Sayın Cumhurbaşkanı dün bir açıklama yaptı inlerine girdik demişti. Gece TBMM'de yapılan oylamadan sonra kim kimin inine girdi, biz de şaşırdık. İnternette Fuat Avni rumuzuyla matuf kişi sarayın içinden bilgi veriyor. Kim kimin inine giriyor. Meclis'teki grup ortada, sarayın içi ortada. Yani bu in meselesi baş ağrıtacağına benziyor bu arkadaşlarda. Kaçak Saray'dan canlı yayın yapıyor bu kişi. Twitter hesabı kapatılıyor başka bir yedek hesaptan başlıyor. Sağlam irade tarafından da susturulmak isteniyor. Mevcut iradenin ne kadar sağlam olduğu geceki oylamada ortaya çıktı' diye konuştu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?