Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP'nin Kader'i Dünya Lideri Oldu!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

CHP'nin Kader'i Dünya Lideri Oldu!

CHP'nin Kader'i Dünya Lideri Oldu!

Brüksel’de CHP ’nin Avrupa Birliği Temsilciliği’ni kuran ve yöneten, aynı zamanda da Avrupa Parlamentosu’nda siyasi danışmanlık görevinde bulunan Sevinç, Diplomatic Courier dergisi tarafından "En Etkili Dış Politika Liderleri" arasına seçildi.

Washington’daki ünlü uluslararası ilişiler okulu SAIS’de akademi üyesi olarak çalışmalarını Transatlantik ilişkiler alanında sürdüren Sevinç, “Alanlarında çok başarılı birçok uluslararası isim ile beraber bu listeye girmek benim için onur verici. Özel sektör, akademi ve Avrupa Parlamentosu’ndaki deneyimlerimi birleştirerek CHP Avrupa Birliği Temsilciliği’ni kurdum. Bugüne kadar benimle beraber benzer bir hayale inanan arkadaşlarımla beraber Türkiye için en iyiyi ve en ilerici olanı hedefledik, bunun için çalıştık. Anlayışımız dış politikayı insan odaklı bir anlayışla uygulayabilmenin mümkün olduğu” diye konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ AB’YE BENİM KUŞAĞIM ÜYE YAPACAK”

Türkiye’nin AB üyelik sürecinin ‘uzun, ince bir yol’ olarak tanımlandığını belirten Sevinç, “Maalesef kötü yönetim ve Türkiye karşıtı gruplara verilen malzemeler nedeniyle bu yol gittikçe uzadı. Antidemokratik uygulamaların sahipleri Türkiye’yi uluslararası alanda ayağından vurdu. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının, hepimizin ve gelecek kuşakların daha iyi bir gelecek hayalimize tehlikeye düşürdü. Türkiye demokratikleşme gündemine dönmeli ve AB reformlarında hızla ilerlemelidir. Bu da yeni bir anlayış, ilerici bir zihniyet ve yenilikçilik gerektiriyor. Türkiye’yi AB’ye benim kuşağım taşıyacak.”

"TRANSATLANTİK ALANI SADECE TİCARET ORTAKLIĞI DEĞİL"

" ABD ile AB arasında oluşmakta olan Transatlantik alanı sadece bir ticaret ortaklığından ibaret görmek olanaksızdır" diyen Sevinç, sözlerine şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAvrupa BirliğiCumhuriyet Halk Partisi
Görüş Bildir