Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP’nin Eski Müftü Vekili Fişleme Yaparken Fişlenmiş

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

CHP’nin eski müftü vekili fişleme yaparken fişlenmiş

CHP’nin eski müftü vekili fişleme yaparken fişlenmiş

28 ŞUBAT sürecinde Batı Çalışma Grubu’nun (BÇG) yürüttüğü ‘irtica’ avına destek verip bazı camileri irticacılıktan fişlediği ortaya çıkan CHP’nin emekli müftü olan İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’in de bizzat BÇG tarafından fişlendiği ortaya çıktı. Dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in başkanlığında yürütülen BÇG’nin hazırladığı irticai faaliyetler raporunda Özkes’in tarikatlarla ilişkisinin olduğu, 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulamasına karşı olduğu vurgulanıyor. Raporda, Özkes’in olası bir seçime karşı kendi ismini taşıyan pankartları camilere astırdığı, bu sayede kendi propagandasını yaptığı bilgisine yer veriliyor.

3 bin 447 bürokrat fişlenmiş

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu ile Genelkurmay arasında gönderilip gönderilmediği tartışmalarına konu olan BÇG raporlarına STAR ulaştı. İrtica raporunda çok sayıda vali, kaymakam, belediye başkanı, emniyet ve sağlık personeli, okul müdürü öğretmenler yer alıyor. ‘İrticai faaliyet’ başlığında toplam 3 bin 447 kişinin fişlendiği raporlarda birbirinden ilginç isimler var. Dikkat çeken isimlerden biri de eski Üsküdar Müftüsü olan CHP Milletvekili İhsan Özkes. Daha önce BÇG ile birlikte irticai fişlemeler yaptığı basına yansıyan Özkes de fişlenmiş. Fişlemelerde Özkes, ‘irticacı’ olarak nitelendiriliyor.

Raporun ‘Diyanet personeli’ bölümünde irticacı personel arasında ismi geçen CHP’li Özkes’e yönelik ağır ithamlar var.

‘8 yıllık zorunlu eğitime karşı’

İhsan Özkes’in tarikatlarla ilişkili olduğu vurgulanırken, “Üsküdar Vaizi Ömer Faruk’un Samanyolu TV’de dini programlar yapmasına göz yumduğu...” ifadesi kullanılıyor. 28 Şubat ürünü 8 yıllık zorunlu eğitim uygulamasını kaldırarak eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran 4+4+4 eğitim tasarısına karşı çıkan, Meclis’ten geçtikten sonra da yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne taşıyan CHP’nin emekli müftü vekili Özkes’in geçmişte 8 yıllık zorunlu eğitime karşı olduğu da fişlemelere yansıdı. Fişleme raporunun düşenceler bölümünde Özkes için “Her mahallede tertiplediği toplantılarda 8 yıllık zorunlu eğitim aleyhinde konuşmalar yaptığı ...” tespiti yapılıyor.

Camilerde seçim yatırımı yapıyor

BÇG raporlarında Müftü Özkes’in Özkes’in geleceğe yatırım amacıyla siyasi propaganda yaptığına işaret edilirken, Özkes için ilginç bir değerlendirmede bulunuluyor: “Olası bir seçime karşı kendi ismini taşıyan pankartları camilere astırdığı, bu sayede kendi propagandasını yaptığı duyumu alınmıştır.” CHPli Özkes için ayrıca her fırsatta dönemin hükümetini (Anasol-M) atanmışlıkla suçladığı ifadesi de dikkat çekiyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Cumhuriyet Halk PartisiDarbeİstanbulÖğretmenStar tvÜsküdar
Görüş Bildir