CHP Milletvekili Acı Tabloyu Açıkladı: 'Tablet Almak İçin Alyansını Satan Anneler Var'

 > 
2PAYLAŞIM

Samsun'da esnaf ziyaretinde bulunup vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, bir kuyumcunun kendisine "bir anne babanın evlatlarına tablet alabilmek için alyanslarını sattıklarını" söylediğini açıkladı.

CHP Samsun Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Neslihan Hancıoğlu, Vezirköprü ile Kavak ilçelerinde esnaf ziyareti yaptı. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Neslihan Hancıoğlu, “Hükümet, esnafı ve ücretli çalışanları kaderine terk etti. Salgın sürecinde devletin elindeki bütün kaynaklar son derece verimsiz kullanılmış ve sadece küçük bir grup azınlığın hak ve menfaatleri korundu” diye konuştu.

"Dükkanını açamayan esnaf aylarca evine ekmek götüremiyor"

Sözcü'de yer alan habere göre, vatandaşların çoğunluğunu ekonomik krizden ve uzaktan eğitimden şikayetçi olduğunu belirten Hancıoğlu, şunları söyledi:

  • Vatandaşlarımız çok çarpıcı, dramatik örnekleri bizimle paylaştılar. Bir kuyumcu kardeşimiz, bir anne babanın evlatlarına tablet alabilmek için alyanslarını sattıklarını fakat ilçedeki internet altyapısının yetersizliği nedeniyle çocuklarının bu cihaz üzerinden verimli bir eğitim alamadıklarını söyledi.

  • Kahvehane işletmecisi olan bir kardeşimiz, dükkanını açamadığı için aylardır evine ekmek götüremiyor ve son çare olarak başka bir esnaf arkadaşının yanında işçi olarak çalışmaya başlıyor. Bu kardeşimiz yine de şanslı. Çünkü bu zor zamanında ona sahip çıkabilen bir arkadaşı olabilmiş. Fakat bugün, onun kadar şanslı olmayan daha milyonlarca esnafımız, emekçimiz, işsizimiz var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir