Görüş Bildir

CHP-MHP Sokağında İki Araçta Aynı Plaka!

Anasayfa > Gündem

İstanbul Seyrantepe’de iki partinin il merkezlerine 100 metre mesafede arka arkaya park etmiş iki aracın aynı plakayı taşıdıkları fark edildi. İstanbul’daki iki ayrı araçta ‘klonlanmış’ olarak görülen bu plakanın, gerçekte ise Ankara’da başka bir araca ait olduğu ortaya çıktı.

Habertürk gazetesinden Müslüm Sarıyar’ın haberine göre, İstanbul Seyrantepe’deki metro durağının bulunduğu noktada bir otomobil ile bir ‘transporter’ 2 araç, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Art arda park halindeki iki siyah aracın da 06 ile başlayan aynı plakayı taşıdığı görüldü. Plakanın resmi kaydı ise başka bir araca ait.

Fotoğrafı çeken ve adının açıklanmasını istemeyen vatandaşın iddiasına göre önlerinde ‘çakar’ diye tabir edilen ışıklar bulunuyordu. Araçların park halinde bulunduğu yer, CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına 50 metre, MHP İstanbul İl Başkanlığı binasına da yaklaşık 100 metre mesafedeydi.

Ergenekon ve Çukurambar soruşturma dosyalarına giren ‘ortam dinleme’ iddialarında da fotoğraftakine benzer minibüsler gündeme gelmişti. Fotoğrafı çeken vatandaş, iddialarını şöyle sürdürdü: “

İki araçta aynı plakaları görünce fotoğrafladım. Ancak Audi marka araç ayrılırken, diğer araca yanaşarak içindekilerle kısa süreli konuştu.”

Şüpheli araçlar TBMM'ye taşındı

Şüpheli araçlar TBMM'ye taşındı

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş İstanbul Seyrantepe’de CHP ve MHP İstanbul il başkanlıklarının bulunduğu caddede görüntülenen aynı plakalı iki aracı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Seyrantepe’de bir vatandaş tarafından görüntülenen ve bugün bazı haber sitelerine de yansıyan aynı plakalı araçlar hakkında, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’e soru yöneltti.

CHP ve MHP il başkanlıklarının bulunduğu caddede biri Audi marka bir otomobil diğeri Volkswagen marka ‘transporter’ aynı plakalı 2 aracın CHP il binasına 50 metre, MHP il binasına ise 100 metre uzaklıkta olduğunu belirten Yarkadaş, araçlarla ilgili bir araştırma başlatılıp başlatılmadığını sordu.

Yarkada, araçların önlerinde ‘çakar’ diye tabir edilen ışıkların da bulunduğunu soru önergesinde ifade ederek, bu araçların yasa dışı bir dinleme amacıyla orada bulunup bulunmadığının araştırılarak kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini belirtti.

CHP'li Yarkadaş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

  • 'CHP ve MHP İl Başkanlıklarının bulunduğu caddede bulunan ve aynı plakaya sahip olan iki araçla ilgili bir araştırma başlatılmış mıdır?

  • Aynı plakalı ve önlerinde 'çakar' diye tabir edilen ışıklar bulunduran iki aracın aynı caddede bulunması beraberinde yasadışı dinleme iddialarını da gündeme getirmiştir. Bu araçların hangi amaçla o caddede bulunduğuna dair bir açıklama bakanlığınız tarafından kamuoyuyla paylaşılacak mıdır?'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
faruk boydan

adam da ne dikkatliymiş arkadaş...

neverlandmimari

milleti psikopat ajan ettiler yahu

Gökhan Erduran

HIŞIM börek iyi reklam yapmış yalnız :D