CHP'li Vekilden Çarpıcı İddia!

473PAYLAŞIM

CHP'li Vekilden Çarpıcı İddia!

CHP'li Vekilden Çarpıcı İddia!

3 bakanın oğlu, bürokrat ve işadamalarının gözaltına alındığı 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda adı en çok geçen İranlı Rısa Sarraf'la ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

Rıza Sarraf Tahliye mi edilecek?

Ortaya atılan iddia Rıza Sarraf'ın adım adım tahliyeye gittiği yönde. Peki bu noktaya nasıl gelindi?

İlk olarak gündeme damgasını vuran 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının en önemli şüphelisi konumundaki Rıza Zarrab’ın mal varlığı üzerindeki tedbir kararı kaldırıldı.

  • Daha sonra İstanbul Cumhuryet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, hakim savcıların kullandığı bir mail grubu üzerinden yeni görevlendirmeleri duyurdu.

  • Bunula birlikte 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu başlatan savcılar Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç soruşturmadan alındı.

17 Aralık’taki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcılar Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’in dosyadan el çektirilmelerinin ardından İstanbul'da Çağlayan Adliyesi'nde savcıların odalarında bulunan dosyalar taşındı.

  • CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, düzenlediği basın toplantısında Rıza Sarraf tahliye mi edilecek diye sordu?

Rıza Sarraf'ın malvarlığı üzerinde tedbirin kaldırılmasını eleştiren CHP'li Tezcan, şu soruları yöneltti:

"Rıza Sarraf, 'eğer beni korumazsanız konuşacağım' diye tehdit etti mi?

Bu tehdit üzerine malvarlığı üzerindeki tedbir alelacele ve telaşla kaldırıldı mı?

Önümüzdeki günlerde, Sarraf'ın muhtemel para trafiğini açıklamasını önlemek üzere, tehdidini de dikkate alarak hastalığı bahane edilerek tahliye edilecek mi?

Böyle bir hazırlık var mıdır?

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir