CHP'li Vekilden Alkol Düzenlemesine Destek

-

CHP'li Vekilden Alkol Düzenlemesine Destek

CHP'li Vekilden Alkol Düzenlemesine Destek

Alkollü içki satışıyla ilgili Meclis'te kabul edilen yasaya CHP Adana Milletvekili Turgay Develi'den destek geldi. Develi, düzenleme ile halkın yaşam biçimine ve bireysel özgürlüklere müdahale yapıldığını düşünmediğini söyledi.

Tam aksine ‘gençliğin geleceğimiz olduğu' gerçeğinden hareketle tedbir alındığını belirtti. Türkiye'de alkol tüketme yaşının alt sınır olan 18 yerine daha da yükseltilerek en az 21-22 düzeyine çekilmesi gerektiğine işaret etti. Alkol ile laiklik arasında bağ kurulmasının da çok rahatsız edici olduğunu vurgulayan Develi, “Kimse çocuğunun okuduğu okulun önünde sarhoşların gezmesini arzu etmez.” diye konuştu.

Geçmişteki YAŞ toplantılarından bir örnek veren CHP’li Turgay Develi “Bir zamanlar YAŞ toplantısı sonrasında yemeklerde generaller güya ‘duruş’larını göstermek için rakı kadehleri ile poz vermişler ve bu kof gösterileri de topluma ‘laikliğin teminatı’ olarak sunmuşlardı.” ifadelerini kullandı. Hiç kimsenin çocuğunun okuduğu okulun önünde sarhoşların gezmesini arzu etmeyeceğini belirten Develi, çocukların alkolden korunması, bunun için de özendirici reklamlardan etkilenmelerinin önüne geçilmesinin doğru olduğu kanaatinde.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaCumhuriyet Halk Partisi
Görüş Bildir