CHP'li Vekilden 12 Saatlik Konuşma Rekoru

-

CHP'li Vekilden 12 Saatlik Konuşma Rekoru

CHP'li Vekilden 12 Saatlik Konuşma Rekoru

TBMM Milli Eğitim Komisyonunda, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmeleri sırasında CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç protesto amacıyla 12 saat konuştu. Özk...

Haberin Tamamı İçin:

Susması İçin Bakan Karşısında Limon Yedi

12 saatlik konuşmasına 15:15’te başlayan Özkoç, 3,5 saat dolunca, CHP’li Recep Gürkan “İhtiyaç molası” istedi. Ancak Komisyon Başkanvekili AKP’li Avni Erdemir, “Hatip bitirince mola verebiliriz” dedi. CHP’li Özkoç konuşmasında bir ara Komisyon Başkanı Nabi Avcı’ya döner...

Haberin Tamamı İçin:

12 Yıllık Eğitime 12 Saatlik Konuşma

Özkoç'un 12 saat süren konuşması esnasında sadece 2 kez ihtiyaç molası alındı. Bir kez de komisyondaki elektronik sistem ısındığı için ara verildi.

Haberin Tamamı İçin:

Engin Özkoç Kimdir?

12 saatlik rekor konuşmaya imza atan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'u yakından tanımak için şahsi internet sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

Eylemin Adı: Filibuster

Engin Özkoç'un 12 saatlik konuşma eylemi tarihte bir ilk değil. İlk olarak antik Roma'da Senator Cato'nun Julius Caesar'a karşı yaptığı eylemin politik terminolojideki adı Filibuster. Filibuster bir yasanın kabul edilmesini engellemek amacıyla konuyla alakasız ve uzun konuşmalar yaparak kürsüyü işgal etmek anlamını taşıyor.
Filibuster hakkında ayrıntılı bilgi için;

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiSakaryaTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir