CHP'li Koç'tan Başbakan'a: 'Sen Şanzımanı Dağıttın Kardeş'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

CHP'li Koç'tan Başbakan'a: 'Sen Şanzımanı Dağıttın Kardeş'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Başbakan'ın ruh sağlığı da beden sağlığı da tam teşekküllü bir heyet tarafından bu görevi sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda mutlaka değerlendirilmelidir. Sayın Başbakan, senin anladığın dilde söylüyorum, sen şanzımanı dağıttın kardeş" dedi.

Erdoğan'ın, dünkü açıklamalarının, hırsının, korkusunun, öfkesinin, aklının ve iradesinin önüne geçtiğini gösterdiğini savunan Koç, Erdoğan'ın, panik halinde, toplumu germeye, kutuplaştırmaya devam eden bir kimlik olarak ortada dolaştığını öne sürdü.

"PANİK HALİNİ YANSITAN..."

Erdoğan'ın, Başbakanlık görevini yerine getirecek sağlıklı tablo sergilemediğini ileri süren Koç, "Tehditler, kabadayılıklar, küfürler, korkusunu yansıtan yüz ifadesi, panik halini yansıtan vücut hareketleri... Bunlar bir Başbakan için hoş tablolar değildir. Sağduyulu olunması gereken bir süreçte, bütün uyarılarımıza rağmen Başbakan, korku filmi çeviren üçüncü sınıf aktör rolünü oynamaya maalesef devam ediyor" dedi.

Koç, Erdoğan'ın, vadesinin dolduğunu, koşulsuz biat edenlerin yavaş yavaş kendisini sorgulamaya başladığını gördüğünü, siyatenen tükenmişliğini hissettini söyledi. Erdoğan'ın, herkesi rakip, düşman, herkesi hedefine alarak her kavramı ucuzlattığını, çarpıttığını savunan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sağduyusunu, izanını yitirmiş, yönetme kabiliyetini kaybetmiş bir insanın, Türkiye'de Başbakanlık görevini sürdürmeye çalışması, tüm ülke için olduğu gibi AKP için de tehlikeli bir hal almaya başladı. Bunu da AKP içinde, uzun süre yol arkadaşlığı yaptığı, sağduyusunu koruyan önemli kitleye iletmek istiyorum. Başbakan'ın, o ruh hali içinde CHP ile ilgili dün söyledikleri çirkin ifadeler, kafasındaki saplantılara dönük küfürler, ipe sapa gelmez suçlamaları nefretle kınıyoruz. Sayın Başbakan, bu kafayla gidersen yayındaki binlerce koruma ordusu dahil seni halkın gazabı, hedefinden uzaklaştırmayacak, koruyamayacak. Başbakan'a bir kere daha uyarıda bulunmak istiyoruz: Bu halka on yıldır en ağır küfürleri siz ettiniz, toplumu her alanda ayrıştırdınız, en kutsal alanımızı, inançlarımızı, acımasızca, hoyratça sömürdünüz, bu kamplaşmanın bir aracı haline getirmeye çalıştınız. Kah kabadayı rolü oynadın, kah racon kestin, zaman zaman içi boş delikanlı rolleri oynamayı tercih ettin. Sayın Başbakan, senin anladığın dilde söylüyorum, sen şanzımanı dağıttın kardeş. Toparlaman mümkün değil. Bunu toparlayabilecek hiçbir irade de toplumda yok, çabalama, uğraşma, didinme, bu toplumu daha çok sıkıntıya sokma. Türkiye'nin kabusu oldun artık, bunu fark et. Her konuşman sonrası toplum geriliyor. Şu ana kadar zulüm yaptın, 'mağdurum' dedin, hep mağrur oldun, kendine özgü kast, snıf yarattın. Toplumun gelirlerini, bu sınıf arasında paylaştın, siyasi yeni elit, ticari yapı yarattın, üretmeye çalışan her işadamı, grubu tehdit ettin, mali denetim, başka yaptırımlarla insanları üretimden alı koydun. Her alanı darmadağın ettin."

"SEN KAYBETTİN"

CHP'li Koç, Erdoğan'ın, "dış mihraklar şarkısını" söylediğini, o dış mihrakların oyun kuruculuğunda İslam dünyasını arkadan hançerleyen adam olduğunu iddia ederek, "Bak Irak, Suriye, Ortadoğu. İsrail ile tiyatro oynadın, şimdi siyonizmin en sadık askeri oldun" diye konuştu.

"BAŞBAKAN'IN RUH VE BEDEN SAĞLIĞI..."

"Sen kaybettin Sayın Başbakan. Sen bu ülkeyi artık yönetemezsin, çizildin, çiziklerle dolusun" diyen Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiIrakİsrailSuriyeTercihTiyatroetoyun
Görüş Bildir