Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP 90 Yaşında

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

CHP Genel Merkezinde 90. Yıl Kokteyli!

CHP Genel Merkezinde 90. Yıl Kokteyli!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı kokteyl büyük ilgi gördü. Kokteylde CHP'nin 90. yıl nedeniyle hazırladığı video izlendi ve Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Açıklamaların ardından plaketler dağıtıldı ve Kılıçdaroğlu'na Atatürk tablosu hediye edildi.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret ederek ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ve İsmet İnönü'nün mozolelerine çelenk bırakarak Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Kılıçdaroğlu, "Özgürlüğün ve bağımsızlığın, bir karakter olarak ortaya çıktığı kuruluşumuzda aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başlayan törende Kılıçdaroğlu'nun Atatürk'ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra heyet, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Kılıçdaroğlu, deftere şunları yazdı:

"Sevgili Genel Başkanımız, aziz Atatürk, büyük eseriniz CHP'nin 90. kuruluş yıl dönümünde manevi huzurunuzdayız. Her zaman olduğu gibi hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdürüyoruz. Özgürlüğün ve bağımsızlığın bir karakter olarak ortaya çıktığı kuruluşumuzda aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Ruhun şad olsun."

Haberin Tamamı İçin:

90. Yıl Kutlamasında Şok!

CHP Genel Merkez Binası'nda düzenlenen resepsiyonda şok gelişme.

CHP'nin 90. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bu akşam CHP Ankara Genel Merkez Binası'nda düzenlenen resepsiyonda şok bir gelişme yaşandı.

Yüzlerce vatandaş ve CHP'linin davetli olduğu resepsiyonun başlamasına bir saat kala genel merkezin elektrikleri kesildi.

Kesintinin nedeninin Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı yol çalışması sırasında enerji nakil hatlarında meydana gelen arıza olduğu öne sürüldü. Hemen bir jenaratör arayışına girildi.

CHP'liler kesintiyi büyük tepkiyle karşıladı, kimi CHP'liler Belediye Başkanı Melih Gökçek'in art niyetinden şüphe ettiklerini dile getirdiler.

Genel Merkez binasının bahçesinde düzenlenen ve saat 19.00'da başlayan kutlama programında ses ve ışık gösterileri de yapılacaktı.

Öte yandan www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre CHP Ankara Genel Merkez Binası'nın teknik ve idare işlerinden sorumlu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran 'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na konu ile alakalı bilgi vereceği de öğrenildi.

Yaşanan elektrik kesintisi sonrası 90. Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu kullanılan jeneratör yardımıyla devam etti.

Haberin Tamamı İçin:

CHP 90 Yaşında

CHP'nin 90. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla genel merkez binasının bahçesinde resepsiyon düzenlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resepsiyonun açılışında yaptığı konuşmaya, partisinin 90 yaşında olduğunu belirterek, hizmet sunan, emeği ve alın teriyle halka güven veren yaşayan veya hayatını kaybetmiş herkese teşekkür, şükran ve saygı sunduğunu ifade ederek başladı.

Konuklara "halkçılar, cumhuriyetçiler, 90 yaşındaki gençler" diye seslenen Kılıçdaroğlu, "Bugün CHP'nin 90. doğum günü. Hepimizin doğum günü kutlu olsun" dedi. Mutluluk gibi bazı duyguları açıklayabilmenin, anlatabilmenin zor olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Nazım diyor ya, 'Mutluluğun resmi yapabilir misin Abidin?' diye. Gerçekten, bazı şeyleri anlatmak zordur. Sevda, hasret, aşk gibi. Bazı kelimeler, bazı kavramlar var ki onları anlatmaya çalışmak bütün hayatı anlatmaya çalışmak kadar zordur. Tıpkı CHP gibi.

Ahmet Arif ne güzel söylüyor; 'Seni anlatabilmek seni / İyi çocuklara, kahramanlara / Seni anlatabilmek seni / Namussuza, halden bilmeze, kahpe yalana.' Evet, CHP'yi anlatmak zor. Hele şairin dediği gibi, bazılarına CHP'yi anlatmak hiç de kolay değil. Usta şair şiirinin sonunda, duygularını o kadar güzel anlatıyor ki şöyle söylüyor; 'Seni anlatabilsem seni / Yokluğun cehennemin öbür adıdır.' Herhalde biz de CHP'yi ancak böyle anlatabiliriz. CHP'nin olmadığı bir Türkiye, cehennemin öbür adıdır. Bir an için CHP'yi çıkarıp alın, varlığımızdan ve tarihimizden geriye bir şey kalmaz. Tarihte, bu uygarlığa sahip ne bir parti ne de bir kurum var."

Kılıçdaroğlu, "Bugün, farklı siyasi görüş ve düşüncedeki bir çok vatandaşımız CHP'nin varlığından kaynaklanan haklı bir güven duygusuna sahiptir. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan CHP'ye duyulan güven boşuna değildir. Çünkü CHP, Türk halkının var olma iradesinin bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu sözlerini, "halkla, ülkeyle her zaman birlikte nice güzel günlere, yıl dönümlerine ulaşmak" dileğiyle tamamladı.

En yaşlı ve en genç üyeye onur belgesi

CHP'nin 90'ıncı kuruluş yıl dönümü için genel merkez bahçesine sahne ve dev ekranlar kuruldu. Üzerinde 90'ıncı yıl için hazırlanan özel logo ve "Dev çınar, yeni filiz, 90 yıldır beraberiz" yazısı ile Atatürk ve Kılıçdaroğlu'nun fotoğraflarının bulunduğu dev posterlerin asıldığı genel merkez binasına, renkli ve hareketli ışıklar yansıtıldı. Bahçe çevresindeki demir parmaklıklara da 90'ıncı yıl logosunun bulunduğu afişler asıldı. Ana kapıdan giriş yapan davetlilere CHP ambleminin bulunduğu rozet ve anahtarlıklar verildi.

Kuruluşundan bugüne CHP'yi anlatan tanıtım filmi ile 90'ıncı yıl logosunun tasarımına ilişkin kısa filmlerin gösterimiyle başlayan resepsiyonda, CHP'nin tutuklu milletvekili Mustafa Balbay'ın gönderdiği mesaj da okundu.

Resepsiyona, parti yöneticileri, milletvekilleri, CHP'li belediye başkanları, partililer, basın kuruluşlarının temsilcileri, Mustafa Altıoklar, Onur Akın ve Ragıp Savaş'ın da aralarında bulunduğu bazı sanatçılar ile çok sayıda davetli katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından, CHP'nin en yaşlı üyesi 105 yaşındaki Gülizar Karafakıoğlu ile en genç üyesi 18 yaşındaki Melis Kaderoğlu sahneye davet edildi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, elini öperek karşıladığı Karafakıoğlu ile Kaderoğlu'na onur belgesi ve plaket verdi. En yaşlı ve en genç üyelerin kadın olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Onlarla onur duyuyorum" dedi.

Postallı pastayla protesto

Öte yandan, resepsiyonun başlamasına kısa bir süre kala, Dünya Demokrasi Hareketi Genel Başkanı Bayram Zilan ve beraberindeki bazı üyeler, CHP Genel Merkezi yakınına üzerinde çikolatayla kaplı postal olan pasta getirdi. Hareketin Genel Sekreteri Tahsin Topçu, yaptığı açıklamada, CHP heyetinin daha önce Suriye'ye yaptığı, bugün ise Mısır'a gerçekleştirilen ziyaretlerini eleştirdi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluMelih GökçekMısırSavaşSuriyeUmut Oranaşkkokteylpasta
Görüş Bildir