Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'dan Ttb'ye İlişkin Açıklama:

0PAYLAŞIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'dan Ttb'ye İlişkin Açıklama:

ANKARA Anadolu Ajansı - Cumhuriyet Ulus Partisi CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "CHP olarak, doktorlarımızı maksat alanların karşısında, ulus sıhhati için çaba eden doktorlarımızın yanında olacağız." ifadesini kullandı.

Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, "Türk Doktorları Birliği Türk Tabipleri Birliği korona kadar risklidir, şipşak kapatılmalıdır." ifadesini kullanan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin laflarının pandemi yarıyılında yapılacak en bahtsız açıklamalardan biri olduğunu belirterek, "husumet ve tehditle politika yapanlar koronadan daha riskli." değerlendirmesinde bulundu.

Salgın sürecine ait en doğru bilgilerin Türk Tabipleri Birliği tarafından paylaşıldığını ileri süren Ağbaba, şunları kaydoldu:

"Bugüne kadar 92 sıhhat çalışanımızı Kovid-19 sebebiyle kaybettik. Eylül ayı haysiyetiyle ise doktorundan hemşiresine, laborantından teknisyenine kadar suratlarca sıhhat çalışanının PCR testlerinin pozitif olduğu ifade ediliyor. Bunun mesulü tek başına virüs değil, AKP'nin süreci doğru idareyememesi, ulus sıhhati için kitlesel temkinlerin bir cinsli alınmaması, sıhhat alanına yeterince bütçe aktarılmaması, yeterli rakamda sıhhat çalışanının istihdam edilmemesi, ekonomi ve politika merkezli bir salgın yönetimine özümseniyor oluşudur. Türk Tabipleri Birliği sıhhat siyasetlerinin ve salgın idaresinin galibiyetsizliğini ifşa ettiği için, sıhhat işçilerinin haklarını korunduğu için susturulmak isteniyor."

  • "Doktorlarımızın yanında olacağız"

Ağbaba, Türk Doktorları Birliğine müteveccih tümcelerin gerçeğinde ulus sıhhatine kullanıldığını, tabiplere yapılan hücumun millete yapıldığını iddia etti.

Ağbaba, "Bahçeli'nin her fırsatta dile getirdiği 'sustururuz, kapatırız' söylemi, ülkeye koronadan daha çok hasar veriyor. Hakikatleri özveriyle ortaya koyan sıhhatçilerin teşkilatlı yapısı Türk Tabipleri Birliği'ye ve hayat hakkının mukaddesliğine bir ömür adayan doktorlara 'zillet' diyen Bahçeli'nin bu davranışı ne insanlığa ne de politik nezakete sığmamaktadır. Biz CHP olarak, doktorlarımızı maksat alanların karşısında, ulus sıhhati için çaba eden doktorlarımızın yanında olacağız." ifadelerini kullandı.

Türk Tabipleri Birliği'nin pandemi sürecinde canı pahasına vazife yapan doktorların ve ulus sıhhatinin teminatı olduğunu korunan Ağbaba, Kovid-19 hastalığıyla gayrette hayatını yitiren sıhhat çalışanları hatırasına takılan siyah kurdelenin ise bu anlamda cemiyetsel dayanışmayı ve sıhhat çalışanlarına müteveccih farkındalığı gündeme getirdiğini belirtti.

Ağbaba, şunları ifade etti:

"Küresel salgınla hayat hakkı ismine en ön cephede savaş verenlerin, cemiyet sıhhatini yok sayarcasına miting, düğün gibi aktiflikler tertip edenlere, hiçbir kitlesel temkin almadan virüsün dağılmasını izleyenlere karşı bir lafı elbette olacaktır. Güze girerken sıhhat çalışanlarının siyah kurdelelerle attığı suskun çığlığı dinlemeliyiz ve duyurmalıyız. Bu vesileyle biz CHP olarak pandemi sürecinde yaşamını kaybetmiş tüm sıhhat çalışanlarımızı hürmetle anıyor, salgınla canı pahasına çaba eden tüm sıhhat işçilerimize, kahramanlarımıza bir defa daha şükranlarımızı sunuyoruz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir