Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: 'Bakanlar Konuşursa Ucu Erdoğan ve Oğluna Gelir'

6PAYLAŞIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis komisyonunun 4 eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi ile ile ilgili olarak, "Bakanları Yüce Divan'a gittiklerinde konuşursa ucu Recep Tayyip Erdoğan'a ve oğlu Bilal'e gelecek, korku bu" dedi.

CHP Genel Merkezi tarafından başlatılan kardeş belediyeler projesi kapsamında İzmir'in Seferihisar ilçesi ile Nevşehir'in Avanos ilçesi, kardeş ilçe oldu. Kardeş ilçe protokolünün imzalanması için Avanos Belediyesi'ne gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yaptığı açıklamada, AKPlilerin Yüce Divan'a gittiği anda bakanların konuşacağını bildiğini ifade etti. Ağbaba, "Bakanlar Yüce Divan'a giderde konuşursa ucu Recep Tayyip Erdoğan'a ve oğlu Bilal'e gelecek. Korku budur. AKP'lilere ve milletvekillerine borçla bir şey vermesinler. Seçimde hesaplaşalım derler, borçlarını bir daha ödemezler. Onlara suç işleme özgürlüğü verildi. Yüzde 48 aldık, bu bize her türlü özgürlüğü verir diyorlar. Yolsuzluk, hırsızlık, çalma gibi her türlü özgürlük veriliyor" diye konuştu

AKP'lilerin gelinen noktada tüm dünyanın duyduğu, gördüğü bir pisliğe 'darbe, paralel yapı' dediklerini belirten Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

"22 Aralık'taki gündeme bakın, şimdiki konuşulana bakın. 22 Aralık'ta ne darbe diyorlardı, ne Anayasa Mahkemesi'ne laf söylüyorlardı. Şimdi Anayasa Mahkemesi darbeci oldu. Ya bunların üyelerinin 11'ini sen atamışsın, çocuklarının nikahını kıymışsın. Düne kadar kol kola verip işbirliği yapmışsın. Şimdi paraleldi, darbeydi. CHP olarak bunları anlatmaya çalışıyoruz. Bizim dışımızda Meclis'te birazcık MHP konuşuyor. HDP'nin bu konuda hiç sesi çıkmadı, hırsızlığa göz yumdu. 50 veya 100 yıl sonra bu 06 Ocak'ı tarih yazacak. Buna hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bu hırsızlıklar, yolsuzluklar nasıl bir iştir, insan inanamıyor. Önümüzde çok önemli bir süreç bulunuyor. Bu sadece CHP'nin değil, Türkiye'nin, laik Cumhuriyet'in var olup, yok olma sürecidir" diye konuştu.

HESAP SORMAK BOYNUMUZUN BORCU

Türkiye'nin hırsız gördüğünü ama bu kadar hem hırsızı, hem arsızı ilk kez gördüğünü kaydeden Ağbaba "Bu kadar pişkince, utanmazca olanını görmedik. Bunun hesabını sormak her CHP'linin görevidir. Bir taraftan hırsızlık yapıyorlar, bir taraftan Cumhuriyet'le hesaplaşıyorlar, bir taraftan hırsızlığı aklamak için 5 yaşındaki çocuğa kreşte temel değerler diye eğitim vermeye çalışıyorlar. Her alana hakim olmaya çalışıyorlar. Ama şunu herkes bilsin ki, CHP olduğu sürece bu ülkeyi onlara teslim etmeyecek. Hırsızlığın, yolsuzluğun hesabını sormak da bizim boynumuzun borcu olsun" diye konuştu.

HARAM MEDYA GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR

Bakanların Yüce Divan'a gitse de, gitmese de herkesin paraların gerçek olduğunu anladığını kaydeden Ağbaba, "Bavul görüntüsünden sonra oradaki paraların gerçek olduğunu herkes gördü. Yandaş yani haram, utanmaz medyası var ya. Dördü beşi aynı manşeti atıyor. Burada 5 yaşında bir çocuk yumurta çalsa, ailesi 5 ay sokağa utancından çıkamaz. Bunların hırsızlıkları da, sahipleri de kuvvetli. Bunlar hem hırsız, hem arsız, hem yüzsüzdür. Toplanan paralarla kurulan haram medyası, bize başka bir gündemi yutturmaya çalışıyor. Ama birazcık vicdanı olan herkes biliyor ki, bu ülkenin kaynakları talan edildi. Kendi yandaşlarına peşkeş çekildi. Hırsızlığın, yolsuzluğun daniskası var" dedi.

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir