TSK'dan '400 Casus' Açıklaması

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

CHP’den Özel’e İstifa Daveti: “TSK’daki 400 Casustan Habersiz”

CHP’den Özel’e İstifa Daveti: “TSK’daki 400 Casustan Habersiz”

CHP, İstanbul ve İzmir’deki “askeri casusluk, şantaj ve fuhuş” iddiasıyla açılan davalara ilişkin incelemelerini raporlaştırdı.

Cezaevinde ziyaret edilen askerlerle görüşmelerin ardından hazırlanan raporda, “Eğer TSK bugüne kadar bu 400 casusu bilmiyordu ise tek suçlu Genelkurmay Başkanlığıdır” denilerek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in istifa etmesi gerektiği belirtildi. Raporda özetle şu görüşlere yer verildi:

“Hepsi dijital delillerle suçlanıyor. Somut olarak ise başka hiçbir delil yok. Dijital delillerde ise kendi ad ve soyadlarının yanında karışıklık olmasın diye TC kimlik numaralarını yazacak kadar amatör ve beceriksiz casuslar bunlar.

23 yaşındaki kızın emrindeki örgüt

Orduya 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl şerefle hizmet etmiş subaylar, komutanlar, hiç tanımadıkları 23 yaşındaki Narin K. adlı bir kızın emrinde oldukları bir örgüte üye olmakla suçlanıyorlar. Örgütün lideri olduğu iddia edilen Bilgin Ö. ile de, bağlı oldukları iddia edilen Narin K. ile de ne bir ses kaydı, ne bir temas, görüşme ne aynı mekanda bulunmuşluk ne de fiziki takip sonucu elde edilen bir somut delil var. Bilgin Ö. veya Narin K. ile ya da cezaevindekilerle ya da başka herhangi biri ile bir tane telefon kaydı, bir fiziki takip belgesi, en ufak bir delil de yok. Bilmedikleri, görmedikleri dijital delillerle suçlanıyorlar. Zaten silahlı kuvvetler personeli için casusluk suçlamasının, idamdan daha ağır bir ceza olduğunu söylüyorlar.

Bir orduda 400 casus mu olur

Haberin Tamamı İçin:

TSK'dan '400 Casus' Açıklaması

TSK'dan '400 Casus' Açıklaması

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CasusCumhuriyet Halk PartisiGenelkurmay BaşkanıİstanbulİzmirTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir