CHP'den Onur Yürüyüşü Tehdidine Yanıt: 'Asla Seyirci Kalmayacağız'

 > 
118PAYLAŞIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, 26 Haziran'da yapılacak olan LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne Alperen Ocakları'nın yaptığı "İzin vermeyeceğiz" tehdidine yanıt verdi. Böke, "Birkaç gün sonra gerçekleşecek olan LGBTİ bireylerinin Onur Yürüyüşü'ne karşı, bir mafya grubu çıkmış, bu yürüyüşe engel olacağını açıkça ifade ediyor. Takipte olduğumuzu da buradan açıkça ifade ediyoruz. Aynı olmayacağız, farklı olacağız, farklılıklarımızla birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Böke, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne şehit cenazesinde atılan mermiyle ilgili konuşarak, "Bir şehit cenazesinde Genel Başkanımızın önüne bir mermi atıldı. Bu mermi atılma protestosundan sonra iktidarda olanlar, bu konuyla ilgili ancak birkaç gün sonra açıklama yapabildiler.

İşte bu mafyavari tutumları ve çakallıkları destekleyen bu sessizlik, bugün yeni çakalvari tavırların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bizler farklılıklarımızla yaşamak istiyoruz" dedi.

Alperen Ocakları: 'LGBT Onur Yürüyüşü'nü Yaptırmayacağız, Olacakların Sorumlusu Biz Değiliz' - onedio.com
Alperen Ocakları: 'LGBT Onur Yürüyüşü'nü Yaptırmayacağız, Olacakların Sorumlusu Biz Değiliz' - onedio.com

"Aynı olmayacağız, farklı olacağız"

LGBTİ bireylerin düzenleyecekleri Onur Yürüyüşü’ne yönelik Alperen Ocakları'nın ’Yürütmeyiz’ söylemlerini eleştiren Böke şunları söyledi:

"Birkaç gün sonra gerçekleşecek olan LGBTİ bireylerinin Onur Yürüyüşü’ne karşı, bir mafya grubu çıkmış, bu yürüyüşe engel olacağını açıkça ifade ediyor. Buradan Türkiye’nin hukuk kurumlarına sesleniyor. Takipte olduğumuzu da buradan açıkça ifade ediyoruz. Aynı olmayacağız, farklı olacağız, farklılıklarımızla birlikte yaşayacağız. Tek bir yurttaşın bile farklılıklarından dolayı hakarete uğramasına, tehdit edilmesine asla seyirci kalmayacağız."

Öte yanda dün de Müslüman Anadolu Gençliği isimli bir grup LGBTİ yürüşüşüne 'karşı' çağrıda bulunmuştu.

LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne 'Karşı' Çağrı: 'Onursuz Sapıkları Yürütmüyoruz' - onedio.com
LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne 'Karşı' Çağrı: 'Onursuz Sapıkları Yürütmüyoruz' - onedio.com

Grup, nefret söylemi içeren çağrısında halkı yürüyüşe müdahaleye davet etmişti.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir