CHP'den Hükümete Destek Geldi!

 > -
CHP'den Hükümete Destek Geldi!

CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Türkiye'nin IŞİD tehdidinden kaçanlara sınır geçişine izin vermesini değerlendirdi.

IŞİD'in saldırılarından kaçarak Şanlıurfa Suruç İlçesi Dikmetaş Köyü yakınlarına gelen Suriyeliler sınırdan Türkiye'ye geçiş yaptı.

Gelişmeyi değerlendiren , hükümete destek verdi:

"YERİNDE BİR KARAR"

Loğoğlu, "Sınır kapısının açılması kararını yerinde buluyorum, doğru bir hareket. Neticede Türkiye'nin gerçek anlamda hayatları tehlikede olan insanlara kucağını açması lazım, biraz gecikerek de olsa sınır kapıları açıldı. Bu insanlara gereken kolaylık sağlanmalıdır." dedi.

Bölgedeki gelişmeleri de değerlendiren Loğoğlu, "Özellikle komşu ve komşu Suriye'de gelişmelerin nasıl olacağını kestirmek mümkün değil. Bu son gelişme, IŞİD'in bazı köyleri ele geçirmesi neticesinde ortaya çıktı, IŞİD bu ilerleyişini sürdürdüğü taktirde daha fazla insan ülkemize gelebilir. Türkiye'nin her halükarda daha fzlasına hazırlıklı olması lazım. Kış mevsimi de yaklaşıyor, o bakımdan, Türkiye'nin işi daha da zorlaşıyor.

Buna siyasi bir yorum eklemek gerekirse; Irak ve Suriye'de olup bitenlerden en başından bu tarafa AKP hükumetlerinin sorumlu olduğunu unutmamak lazım. Ama biz insani görevimizi yapmak durumundayız ve bu insanlara imkanlarımızın el verdiği ölçüde kolaylığı da sağlamak durumundayız" şeklinde konuştu.

Haber7

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaCumhuriyet Halk PartisiIŞİDIrakŞanlıurfaSuriye
Görüş Bildir