CHP'den Doğalgaz ve Soba Zehirlenmelerine Araştırma İstemi

 > -

CHP'den Doğalgaz ve Soba Zehirlenmelerine Araştırma İstemi

CHP'den Doğalgaz ve Soba Zehirlenmelerine Araştırma İstemi

CHP, doğalgaz ve soba zehirlenmeleri nedeniyle meydana gelen ölümlerin önlenmesi için Meclis araştırması açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, sadece İstanbul'da gaz ve soba zehirlenmesi nedeniyle son 1 ayda 14 kişinin hayatını kaybettiği anımsatıldı.

Hem konutlarda hem de konutlara gaz taşıyan şebekelerde çok ciddi işletme sorunlarının bulunduğunun ifade edildiği gerekçede, şöyle denildi:

''Gaz dağıtım şirketleri, kapılarına doğalgaz faturası bıraktıkları haneleri, gaz kullanım güvenliği açısından asgari periyotlarda denetleme noktasında zafiyete düşmektedirler. Gelinen aşamada, yaşanan doğalgaz-karbonmonoksit zehirlenmelerini salt bireysel ihmal veya kullanım hatalarıyla açıklamak tam bir sorumsuzluktur. Bu ölüm olaylarının son dönemdeki sıklaşmasının asıl nedeni her durumda olası olan bireysel ihmallerden ziyade, doğalgaz işletmeciliği açısından mevcut olan yetersizlikler ve ihmallerdir.''

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiİstanbulTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir