Görüş Bildir

CHP'den Bekir Bozdağ'ın HSYK Açıklamasına Yanıt

Anasayfa > Gündem

CHP'den Bozdağ'a Yanıt

**CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Adalet Bakanı Bozdağ'ın 'CHP HSYK için anayasa değişikliği teklifi reddetti' açıklamasına yanıt verdi.


Altay 'HSYK konusunda biz henüz cevabımızı iletmedik' dedi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Adalet Bakanı Bozdağ'ın 'CHP HSYK için anayasa değişikliği teklifi reddetti' açıklamasına yanıt verdi.

Altay 'HSYK konusunda biz henüz cevabımızı iletmedik' dedi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 'CHP HSYK için anayasa değişikliği teklifi reddetti' sözlerine açıklık getirdi.

Bozdağ: 'Duydugum bilgiyi söyledim, tam teyitli bilgi degildi. ama kesin bilgi verdiğim gibi haberler var, kesin bilgi vermedim.' dedi

CHP grup Başkanvekili Engin Altay 'HSYK için anayasa değişikliği konusundaki görüşümüzü yarın yetkili organlarımızla yapacağımız görüşme sonrası ileteceğiz' dedi.

Bozdağ'ın o açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK'ya ilişkin Anayasa'nın 159. maddesinde değişiklik yapılmasına ilişkin önerilerini CHP'nin reddettiğini öğrendiğini söyledi.

TBMM Adalet Komisyonu'nda HSYK'nın yapısında değişiklik öngören kanun teklifinin görüşülmesine devam ediliyor.

MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, teklife ilişkin eleştirilerde bulunurken toplumun ayrıştırıldığını, 'devlet içinde virüs' söyleminin yanlış olduğunu savundu.

Kamu görevlilerinin inancını mesleğine karıştırması halinde sorun olacağını, bu kişilerin konumlarını devlete ve mevzuata borçlu olması gerektiğini dile getiren Başesgioğlu, uzlaşma kültürünün kaybolduğunu söyledi.

Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/chp-de...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?