CHP'de Kürt Raporu Hazırlığı

-

CHP'de Kürt Raporu Hazırlığı

CHP'de Kürt Raporu Hazırlığı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, emekli büyükelçi ve CHP eski milletvekili Şükrü Elekdağ'ın Kürt sorunu ile ilgili çalışmasını detaylandırmasını istedi. Elekdağ, şimdi PKK ile ilgili kesinleşmiş yargı kararları ve süren KCK davalarının iddianameleri üzerinde çalışarak raporun kapsamını genişletiyor. CNN Türk'e konuşan Elekdağ, "konu hassas, dengeli bir rapor yazmak istiyorum" dedi.

Araya kurultay girdi ama CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kürt sorunun çözümü için ortaya attığı "Meclis'te toplumsal mutabakat komisyonu kurulmalı" önerisini rafa kaldırmadı. Kılıçdaroğlu, kendi deyimiyle "uygun yer ve ortam olduğunda" MHP ve BDP'den randevu isteyecek. Ama uygun yer ve ortamı beklerken defarklı farklı isimlerden soruna ilişkin raporlar hazırlamalarını istedi.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre Kılıçdaroğlu'nun yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Sezgin Tanrıkulu'ndan sonra rapor hazırlamasını istediği isim emekli büyükelçi ve CHP eski milletvekili Şükrü Elekdağ. Partide akil adam konumuyla dikkat çeken Elekdağ, Kılıçdaroğlu'na ilk raporunu 19 Şubat 2012'de sundu. CHP lideri Elekdağ'dan o raporu detaylandırmasını istedi.

Elekdağ şimdi PKK ile ilgili kesinleşmiş yargı kararları ile davaları süren KCK iddianameleri üzerinde çalışıyor. CNN Türk' konuşan Elekdağ, "konu hassas" diyerek raporun içeriğine girmedi. Ama dengeli bir rapor yazmak istediğini ve çalışmalarını 1 ay içinde tamamlamayı hedeflediğini söyledi. Çalışmalar bittiğinde kılıçdaroğlu elekdağ'ı İstanbul'daki evinde ziyaret edecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiCumhuriyet Halk PartisiİstanbulKemal KılıçdaroğluMilliyetçi Hareket Partisi
Görüş Bildir