CHP'de Gözler Yeni MYK'da

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

"Güler yüzle, oyuncaklarla ev ziyaretleriyle yapılacak"

"Güler yüzle, oyuncaklarla ev ziyaretleriyle yapılacak"

Kurultay sonrasında Habertürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, iktidar yol haritasını anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemde bütün politikalarını “iktidar olma hedefi” üzerine kuracaklarını belirterek, bu hedefin gerçekleşmesi için “halka dokunan, güler yüzlü, ekonomi ve sosyal politikaları ön plana alan, sandık bazında örgütlenmemodeline” geçeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, HABERTÜRK’e yaptığı açıklamada 34. Demokrasi ve Değişim Kurultayı’yla CHP’de birlik ve beraberliğin pekiştiğini, bu yüzden artık içe dönük değil, dışa dönük, iktidar olmayı kendisine şiar edinen yeni bir parti politikasını hayata geçireceklerini söyledi.

CHP Lideri, partisini iktidara taşıyacak sihirli formülleri ise şöyle sıraladı:

ÖNCE SEVGİ

CHP’de sevgi egemen olacak. Sevgisizlik kültürünü yok edeceğiz. Demokratik kültür içinde herkes yarışacak ama yarıştan galip gelenin elini kaybeden önce kaldıracak.

SEVİMLİ YÜZ

Evler ziyaret edilirken elleri boş gidilmeyecek, bir ayağının altında CHP, diğer ayağının altında “altı ok” olan ayıcık veya başka oyuncaklar olacak. Bunları dağıtacağız. Sevimli bir yüzle, bir armağan ya da karanfille vatandaşa gidilecek.

DOKUNAN CHP

Halkta karşılığı olan, halka dokunan bir parti olacağız. Bunun için il başkanından başlayarak, partinin en üst karar organına kadar bütün kademelerde halkta karşılığı olan kazanacak. Halkta karşılığı olan milletvekili olacak.

YENİ MODEL

Sandık bazında örgütlenmemodeline geçiyoruz. Türkiye’deki toplam 200 bin sandığın her birinden en az 2 kişi sorumlu olacak. Her sandıkta kimlerin oy kullandığı, nerede oturduğu, ailede kaç kişi olduğunu sandık görevlisi bilecek. O sandıkta bize daha önce 5 oymu çıkmış, yeni seçimde 10 oy çıkarsa başarılı, çıkmazsa ‘Kusura bakma sen başarısız oldun’ diyeceğiz.

"PARTİYİ GERÇEK ANLAMDA HALKIN PARTİSİ YAPACAĞIZ"

ORTAK SES

Partiyi gerçek anlamda halkın partisi haline dönüştüreceğiz. Bunun için en alttan genel başkana kadar, herkes ortak ses çıkaracak. Bunun bize getireceği olağanüstü sinerji olacak. Türkiye’nin her tarafında sorunlara kilitlenmiş, çözüm üreten bir parti olacağız.

GÜVEN VEREN

Toplumun, ‘Evet bunlar bu işi yaparlar’ diyeceği bir güveni oluşturmamız lazım. O güven bizim için çok önemli. Geçmişte özellikle ekonomi alanında CHP’nin halkın belleğinde kalmış başarıları yoktur. Ekonomi alanında CHP’nin ben şunu yaptım, şu önemli kararlara imza attım gibi net bir başarısını görmek mümkün değildir.

YENİ POLİTİKA

Haberin Tamamı İçin:

CHP'de Sonuçlar Kesinleşti

CHP'de Sonuçlar Kesinleşti

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 34'üncü Olağan Kurultayı'nın seçim sonuçları kesinleşti.

Yapılan itirazları değerlendiren Çankaya İlçe Seçim Kurulu, kesin listeyi CHP'ye bildirdi.
Çetin Soysal Parti Meclisi'ne Giremedi
İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulunan Çetin Soysal ile Dursun Bulut Parti Meclisi'ne giremedi.

Çankaya İlçe Seçim Kurulu'nun bildirdiği kesin listeye göre Parti Meclisi'nin ilk sırasında 826 oy ile Denizli Milletvekili Adnan Keskin yer aldı.

Keskin'i, 807 oy ile Samsun milletvekili Haluk Koç, 786 oy ile İstanbul milletvekili Umut Oran takip etti.

İstanbul Milletvekili Şafak Pavey 762 oy alırken, 5'inci sırada 738 oy ile Murat Karayalçın yer aldı.

Çankaya İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulunan Çetin Soysal ile Dursun Bulut liste dışı kaldı. Soysal, Parti Meclisi'nin 1'inci, Bulut da 2'nci yedek üyesi oldu.

Mevcut Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden en yüksek oyu 700 oy ile Tekirdağ milletvekili Faik Öztrak aldı.

Parti Meclisi listesinin kesinleşmesinin ardından gözler Merkez Yönetim Kurulu'na çevrildi.

Önce Parti Meclisi'nin toplanması ardından da Merkez Yönetim Kurulu'nun yeni üyelerinin açıklanması bekleniyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, 34'üncü Olağan Kurultay'da bin 164 oyla yeniden genel başkan seçilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

CHP'de PM İtirazına Ret

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

06 CHP 02 plakanın en kuvvetli adayı Keskin

CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nın ardından, gözler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun belirleyeceği yeni MYK'da...

Yeni PM üyeleriyle bu hafta yapılacak ilk toplantıda, PM üyelerinin sorumlu olacağı iller belirlenecek. CHP lideri, PM üyeleriyle yapacağı toplantının ardından yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) belirleyecek. Parti tüzüğünde, MYK üye sayısının genel başkan dahil en az 17 kişiden oluşacağı belirtilirken üst sınır yok.

Kulislere göre, CHP'de 'ikinci adam' olarak algılanan, makam arabası da '06 CHP 02' plaka olan Örgütlenme ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı için ise kulislerde en kuvvetli aday Denizli Milletvekili Adnan Keskin görünüyor. Kılıçdaroğlu'nun Keskin'i tercih etmesi durumunda, mevcut MYK'da bu görevi sürdüren Nihat Matkap'ı da Bihlun Tamaylıgil'in bulunduğu Genel Sekreterliğe getireceği ifade ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adnan KeskinCumhuriyet Halk PartisiİstanbulKemal KılıçdaroğluSamsunTekirdağTercihUmut Oran
Görüş Bildir