Muğla Cezaevi'nde Toplu İntihar Girişimine Soruşturma

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Cezaevinde Toplu İntihar İddiası

Cezaevinde Toplu İntihar İddiası

Muğla E Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 mahkumun, kendilerine kötü davranıldığını ileri sürerek intihara teşebbüs ettiği, hastaneye kaldırılan mahkumlarının tedavilerinin ardından cezaevine gönderildikleri iddia edildi.

(DHA) -- İddiaya göre, olay dün akşam saatlerinde Muğla'nın Düğerek Mahallesi'nde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi'nde meydana geldi.

Yaşları 15 ile 17 arasında değişen, cezaevinin B Blok 6'ncı odasında kalan ve kasten adam öldürme, hırsızlık, cinsel istismar suçlarından tutuklu bulunan K.K., A.Ö., S.M., M.A.V. ve A.D. adlı mahkumlar toplu olarak sıvı deterjan içti.

Mahkumların sürekli olarak kusmalarından şüphelenen infaz koruma memurları hemen ambulans çağırdı.

Mahkumlar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Acil serviste ilk müdahaleleri yapılan mahkumlar müşahade altında tutulduktan sonra, sağlık durumlarının iyi olması üzerine bu sabah cezaevine götürüldü.

Haberin Tamamı İçin:

Muğla Cezaevi'nde Toplu İntihar Girişimi!

Muğla Cezaevi'nde Toplu İntihar Girişimi!

Muğla E Tipi Cezaevi'nde mahkumların sıvı deterjan içerek intihar etmeye çalıştığı ileri sürüldü.

Muğla E Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 mahkumun, kendilerine kötü davranıldığını ileri sürerek intihara teşebbüs ettiği iddia edildi.

Hastaneye kaldırıldıkları belirtilen mahkumların tedavilerinin ardından cezaevine gönderildikleri ileri sürüldü.

Cavit Akgün'ün Doğan Haber Ajansı'nda yer alan haberine göre, olay dün akşam saatlerinde Muğla'nın Düğerek Mahallesi'nde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi'nde meydana geldi.

Yaşları 15 ile 17 arasında değişen, cezaevinin B Blok 6'ncı odasında kalan ve kasten adam öldürme, hırsızlık, cinsel istismar suçlarından tutuklu bulunan K.K., A.Ö., S.M., M.A.V. ve A.D. adlı mahkumlar toplu olarak sıvı deterjan içti.

Mahkumların sürekli olarak kusmalarından şüphelenen infaz koruma memurları hemen ambulans çağırdı. Mahkumlar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Acil serviste ilk müdahaleleri yapılan mahkumlar müşahade altında tutulduktan sonra, sağlık durumlarının iyi olması üzerine bu sabah cezaevine götürüldü.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan iddialarla ilgili bir açıklama yapılmazken, Muğla Baro Başkanı Mustafa İlker Gürkan, "Baro Saymanı Avukat Levent Akgün arkadaşımız cezaevinde yaşanan olayla ilgili olarak araştırmalarına başladı. Konuyu ayrıca Muğla İnsan Hakları Kurulu'na bildirdik. Onlar araştırma yapacaklar" dedi.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Cezaevinde Toplu İntihar Girişimine Soruşturma

Muğla E Tipi Cezaevi Çocuk koğuşunda kalan 6 çocuğun toplu intihar girişiminde bulunmasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, çocukların kendilerine kötü davranıldığı iddialarının asılsız olduğunu, moral bozukluğu ile yapılan bir davranıştan kaynaklandığını açıkladı.

Muğla E Tipi Cezaevi Çocuk koğuşu B Blok 6’ncı odada kalan ve "Kasten adam öldürme, hırsızlık ve cinsel istismar" suçlarından tutuklu K.K, A.Ö, S.M, S.T, M.A.V. ve A.D, isimli çocuklar sıvı deterjan içti. Daha sonra içtikleri sıvıdan dolayı rahatsızlanan ve kendi rızaları ile gardiyan çağıran gençler, 112 Acil Servis Ambulansı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındılar. Tedavileri tamamlanan 6 genç, tekrar cezaevine gönderildiler.

Basına ‘Kendilerine kötü davranıldığı için toplu intihar girişimi’ şeklinde haberlerin yansıması üzerine açıklama yapan AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Çocuk koğuşunda 6 kişi çamaşır suyu içerek intihar girişiminde bulunmuş, ancak yine kendi ihbarlarıyla cezaevi yönetimi tarafından hastaneye kaldırılarak tedavileri yapılmıştır. Şu anda endişe edilecek herhangi bir durum yoktur. Cezaevi Müdürü ve Cezaevi savcısının Cumhuriyet Başsavcısına verdikleri bilgide, olayın moral bozukluğu ile çocukların birbirini etkilemesi sonucu meydana geldiği, yine kendilerinin kapıya vurarak yetkililerden yardım istedikleri anlaşılmaktadır. Cezaevi yönetimi tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi edilen çocuk mahkumlar koğuşlarına dönmüşlerdir. Cezaevi savcısının çocuklarla yaptığı görüşmede, ‘Kendilerine herhangi bir kötü muamele yapılmadığını, moralleri bozulduğu için böyle bir şey yaptıklarını’ ifade eden mahkumlar daha sonra pişman olarak yardım istediklerini ifade etmişlerdir” dedi.

Şu an endişe edilecek bir durumun olmadığını ifade eden Ali Boğa, Cumhuriyet Savcılığı tarafından idari soruşturmanın başlatıldığını ve soruşturma neticesinde kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Cezaevinde toplu intihar teşebbüsü

Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'nde meydana gelen olayda 6 mahkumun sıvı bulaşık deterjanı içerek intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi. Sıvı deterjan içtikleri tespit edilen 6 mahkum ambulanslar ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Mahkûmlar müşahede altında tutulup tedavileri tamamlandıktan sonra cezaevine geri gönderildi. Mahkumların kendilerine kötü davranıldığı gerekçesi ile intihar girişiminde bulundukları iddia edildi.

Muğla'nın Düğerek Mahallesi'nde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan ve yaşları 15 ile 17 arasında değişen 6 mahkûm sıvı deterjan içerek intihar girişiminde bulunduğu iddia İddialara göre, Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'nde ki B blok 6. odada kalan yaşları 15 ile 17 arasında değişen ve kasten adam öldürme, hırsızlık cinsel istismar suçlarından hükümlü ve tutuklu K.K., A.Ö., S.M., M.A.V. ve A.D. isimli mahkumlar toplu olarak sıvı deterjan ilacı içerek intihar girişiminde bulundular. Olay durumu gardiyanların bir süre sonra fark etmesiyle ortaya çıktı. Bunun üzerine mahkûmlar ambulanslar ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldılar. İlk tedavileri acil serviste gerçekleşen mahkûmlar hastanede müşahede altına alındılar. Hayati tehlikeleri bulunmayan 6 mahkûm tedavilerinin tamamlanmasının ardından cezaevine geri götürüldüler.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiİntiharMuğlaolay
Görüş Bildir