Cezaevinde Ölü Bulunan Savcının Ailesi: 'İntihar Değil Cinayet'

 > -

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konan eski Cumhuriyet Savcısı Seyfettin Yiğit, kaldığı cezaevinin tuvaletinde iple asılmış halde ölü bulundu. "Babam Fethullahçı değil Süleyman Efendi Cemaati mensubuydu" diyen Seyfettin Yiğit'in kızı Ayça Yiğit, babasının cinayete kurban gittiğini öne sürerek, "Bu intihar değil cinayettir. Kendisi bunu yapacak bir insan değildir" dedi.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Bursa'da FETÖ'ye  yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan 47 yaşındaki eski Cumhuriyet Savcısı Seyfettin Yiğit, kaldığı H tipi cezaevi tuvaletinde dün iple asılmış halde ölü bulundu.

Yiğit, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen ve ardından hakkında soruşturma başlatılan 2 bin 847 hakim ve savcıdan biriydi.

Koğuş arkadaşları tarafından bulunan Yiğit'in cesedi, otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

'Durumu iyiydi'

Yiğit'in cenazesi Bursa Emir Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Seyfettin Yiğit'in kızı 16 yaşındaki Ayça Yiğit, "Babam Fethullahçı değil, Süleyman Efendi Cemaatti'ndendi" dedi. Babasının hayatı boyunca Fethullah Gülen örgütünün karşısında olduğunu öne süren Ayça Yiğit, "Bu intihar değil cinayettir. Kendisi bunu yapacak bir insan değil" diye konuştu.

Açıklamalarında, babası Seyfettin Yiğit'in, tutuklandıktan sonra cezaevinde, birçok mektup yazdığını da belirten Ayça Yiğit, "Kurban Bayramı nedeniyle babam ile açık görüş yaptık. Durumu bayağı iyiydi. Kötü değil. Konuşmalarımızda bize mektuplar yazdığını ve bunları yavaş yavaş göndereceğini söyledi. Babam bu mektupları son anda yazmadı. Bu mektuplar bir gecede yazılacak mektuplar değil. 3-4 tane var. Cumhurbaşkanına da yazmış mektup. Bakalım bekliyoruz. Almadık mektupları. Ama onlar intihar mektubu değil kesinlikle" dedi.

Seyfettin Yiğit'in ölümüyle ilgili soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülüyor.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir