Ceylan Ertem'den 'Reyhanlı'yı Unutmadık' Videosu

 > -

Ceylan Ertem'den 'Reyhanlı'yı Unutmadık' Videosu

Ceylan Ertem'den 'Reyhanlı'yı Unutmadık' Videosu

Müzisyen Ceylan Ertem ve Ediz Hafızoğlu, 11 Mayıs günü Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde peşpeşe patlayan iki bomba sonucu hayatını kaybeden 52 kişi anısına sosyal medya üzerinden bir video yayınladı.

Reyhanlı patlamalarının hemen ertesinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun gülümseyerek yaptığı açıklama toplum nezdinde çok fazla eleştiri almıştı

Sözleri Ceylan Ertem’e, müziği ise Ediz Hafızoğlu’na ait olan “Reyhanlı’yı Unutmadık” başlıklı videoda Reyhanlı’da yaşananlar ile medya ve hükümetin bu konuda takındıkları duyarsız tavır ele alınıyor.

Bir dakika süren videoda Ceylan Ertem’in Reyhanlı’da yaşananları ve sonrasındaki gelişmeleri aktaran sesi duyulurken ellerinde “Reyhanlı’yı Unutmadık” dövizlerini tutan sanatçıların da görüntüleri akıyor.

Ceylan Ertem’in facebook sayfası ndan ve youtube üzerinden yayınlanan video ile ilgili sanatçı tarafından yapılan açıklama şu şekilde,

“Reyhanlı’daki patlama sonrası enkazın ortasında kızını kaybedişini ellerini açarak haykıran ve hafızalara kazınan Döne teyze ve tüm Reyhanlı halkının yaşadığı acıyı unutmadık, unutmayacak ve unutturmayacağız!”

( Yeşil Gazete )

URL : http://www.yesilgazete.org/?p=83245

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluFacebookHatayReyhanlıSosyal MedyaYoutube
Görüş Bildir