Ceset Yoksa Ceza da Yok!

 > -

Ceset Yoksa Ceza da Yok!

Öğretmeniyle yasak aşk yaşadığı iddiasıyla aile meclisi kararıyla 13 yıl önce telle boğularak öldürülen Çimen Yüksel’in cesedi bulunamayınca sanıklar beraat etti.

Evli olan öğretmeniyle yasak aşk yaşadığı iddia edilen Cennet Çimen (19), ailesiyle yaşadığı Küçükçekmece’de 2000 yılında ortadan kayboldu. 9 yıl sonra kardeşlerden biri cinayeti itiraf etti. İtirafa göre baba Yaşar Çimen oğulları Seven, Savaş ve İzzet’e emir verdi. Savaş, kardeşi Hatice ile uyuyan 18 yaşındaki Çimen’in omuzuna bastırdı, Seven kollarını tuttu, İzzet ise elindeki kabloyla talihsiz kızı boğarak öldürürken, anne Şerife Yüksel ise tüyler ürperten cinayeti izledi.

Cesetsiz cinayet

Vatan'dan Şeyma Ulusoy'un haberine göre, polisteki itiraftan sonra baba ve çocukları cinayetten tutuklanıp ceza evine gönderildi. İtirafçı kardeş Savaş Yüksel’in cesedi gömdüklerini iddia ettiği 5 ayrı yerde yapılan kazılarda Çimen’in cesedine rastlanamadı. Ancak buna rağmen Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 Mart 2010 tarihinde açılan dava yürümeye devam etti. Dosyada Savaş Yüksel’in ifadesinden başka Çimen Yüksel’in öldürüldüğüne dair başka delil bulunamadığı için Savaş Yüksel’in haricindeki bütün sanıklar tutuksuz yargılanmak önceki celselerde tahliye edildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AşkSavaşaşktahliye
Görüş Bildir