Çerkes Kültürüne Ne Kadar Hakimsin?

 > 
18bPAYLAŞIM

Bu testimizde size Çerkes kültürüne ait bazı kelimeleri, yemekleri ve gelenekleri soruyoruz.

1.

2.

3.

4.

5.Hangisi bir Çerkes yiyeceğidir?

Haluj
Ajvar
Baniçka

6.Çerkes kültüründe hangisi vardır?

7.Hangisi Çerkes tavuğu yemeğidir?

8.Hangisi Adige bayrağıdır?

9.Hangisi tarihi bir Çerkes şehridir?

Soçi
Batum
Bakü

10.Çerkes Sürgünü/Soykırımı hangi yılda gerçekleşmiştir?

Kafkas Aslanısın!

Verdiğin cevaplara göre tam bir Çerkes Aslanısın. 150 yıl önce Kafkaslardan göç eden atalarının kültürünü unutmamış ve belli ki sahip çıkıyorsun. Karadeniz'den çıkan balığı yemediğinden de eminiz. Xabzeye uyduğundan da şüphemiz yok :) Kafkaslara gidip arada oraları gezip görmek ata topraklarını ziyaret etme planlarını da fazla erteleme ;)

Kafkas Kartalısın!

Verdiğin cevaplara göre tam bir Çerkes Aslanısın. Bir Çerkes ne yer ne içer? düğün adetleri nedir ne değildir? Kaşenlik nedir? Maşallah her şeye hakimsin ama arada elbette bilmediğin şeyler de çıkıyor. Önemi yok. Konuya hakimsin. Bir Çerkesle tanıştığında ''Çerkesler Azeri dansı yapanlar değil mi?'' gibi sorular sormuyorsun, Çerkes yazarken sonuna z harfi getirmiyorsun :)

Çerkes ile Çeçen'i karıştırıyorsun!

Verdiğin cevaplara göre Çerkes kültürüyle alakan hiç yok. O kadar yok ki Çeçen görsen Çerkes sanırsın. Anadolu'nun dört bir yanına dağılmış Çerkeslerle pek komşuluk yapmadığın da belli. Sadede gelirsek bu testten çaktın dostum :(

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ms.notfromthegalaxy

Saf bir bulgar göçmeniyken çerkes aslanlığına terfi ettim :/

baris-ilbann

"Verdiğin cevaplara göre tam bir Çerkes Aslanısın. 150 yıl önce Kafkaslardan göç eden atalarının kültürünü unutmamış ve belli ki sahip çıkıyorsun. Karadeniz'den çıkan balığı yemediğinden de eminiz. Xabzeye uyduğundan da şüphemiz yok :) Kafkaslara gidip arada oraları gezip görmek ata topraklarını ziyaret etme planlarını da fazla erteleme ;)" dedi bana testin sonunda. iyide ben çerkes değilim ki ))))

adem-onur-tunc

çerkes aslanı. iyimiş.

haneulkim

kafkas aslanıyım

komuanarsi

Kafkas Aslanısın! Verdiğin cevaplara göre tam bir Çerkes Aslanısın. 150 yıl önce Kafkaslardan göç eden atalarının kültürünü unutmamış ve belli ki sahip çıkıyorsun. Karadeniz'den çıkan balığı yemediğinden de eminiz. Xabzeye uyduğundan da şüphemiz yok :) Kafkaslara gidip arada oraları gezip görmek ata topraklarını ziyaret etme planlarını da fazla erteleme ;) Ne sandın Hafız :)

Görüş Bildir