Ceren Özdemir'in Katilinden Kan Donduran İfadeler: '4 Kilometre Takip Ettim, Çantasını Alamadığım İçin Bıçakladım'

 > 
868PAYLAŞIM

Ordu'nun Altınordu ilçesinde, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklı saldırı sonucu öldüren ve sorgusunda suçunu itiraf eden zanlı, ilk ifadesinde, Özdemir'i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini, çantasını almak isteğini, bu sırada başka birilerini görmesi üzerine panikleyerek çantayı alamadan bıçakladığını söyledi.

AA'da yer alan habere göre, zanlı Özgür Arduç'un emniyetteki ifadesi kan dondurdu. Saldırgan ifadesinde cinayeti bir iş yerinden çaldığı bıçakla gerçekleştirdiğini söyledi.

Firariyken inşaatlarda kalmış

Zanlı, cezaevinden izinli olarak çıktığını ve geri dönmediğini de belirterek, bu süreçte inşaatlarda kalarak gününü geçirdiğini aktardı.

"Ceren Özdemir'i daha önce tanımıyordum"

Cezaevine dönmediği günlerde bir alışveriş merkezinden alarmlarını söktüğü kıyafetler ve yine bazı iş yerlerinden de yiyecek çaldığını söyleyen şüpheli, bıçakla öldürdüğü Ceren Özdemir'i daha önce hiç tanımadığını ifade etti.

"Çantasını gasp etmeyi düşündüm"

Cinayet günü Ceren Özdemir'i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini anlatan zanlı, çantasını gasp etmeyi düşündüğü Özdemir'in kendisinden güçsüz olduğunu değerlendirip, evine kadar izlediğini belirtti.

Camda birisini gördüğü için panikleyip bıçaklamış

Şüpheli, evin önüne geldiğinde camda birisini gördüğünü ve panikleyerek Özdemir'e bıçakla saldırdığını ve çantasını da bu panikle alamadığını ileri sürdü.

Daha önce de öldürmek için kadınları takip etmiş

Daha önce de birilerini öldürmek için planlar yaptığını ifade eden zanlı, hedef olarak kadınları seçtiğini söyledi.

Saldırganın bazı kadınları takip ettiğini ancak bu kişilerin kalabalığa karışmasından dolayı cinayeti gerçekleştiremediğini söylediği öğrenildi.

Daha fazla kişiyi öldürmek için tabanca bulmaya çalışmış

Zanlının, ifadesinde, daha fazla kişiyi öldürmek için tabanca bulmaya çalıştığını ancak parası olmadığı için tabanca alamadığını iddia ettiği kaydedildi.

Adliyeye sevk edildi

Sorgusunda suçunu itiraf eden zanlı Özgür Arduç, Ordu İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından polis ekiplerince güvenlik önlemleri alınarak binadan çıkarıldı.

Ne olmuştu?

3 Gün Önce Cezaevinden Firar Etmiş: Ceren Özdemir'in Yakalanan Katil Zanlısı Suçunu İtiraf Etti - onedio.com
3 Gün Önce Cezaevinden Firar Etmiş: Ceren Özdemir'in Yakalanan Katil Zanlısı Suçunu İtiraf Etti - onedio.com
Daha Önce de Bir Çocuğu Öldürmüş: Ceren'in Katilinin 13 Yıl Boyunca Firari Olarak Yaşadığı Ortaya Çıktı - onedio.com
Daha Önce de Bir Çocuğu Öldürmüş: Ceren'in Katilinin 13 Yıl Boyunca Firari Olarak Yaşadığı Ortaya Çıktı - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir