Cep Yakan Konsol Oyunları Karşısında Söyleyecek Sözü Olan Konsol Oyuncularından Gelen Tepkiler

2PAYLAŞIM

Oyun fiyatları artık hepimizin malumu. Ancak konsol cephesindeki oyuncular PC oyuncularına göre bu konuda biraz daha şanssız, onların dertlerine birlikte kulak verelim.

Konsollar için çıkan oyunların fiyatları bir hayli yüksek

Sebebi ise elbette ki döviz kuru. Bir firma yerel fiyatlandırma yapma kararı vermediği sürece Avrupa bölgesine dahil olan ülkemizdeki oyun fiyatları haliyle döviz kuru üzerinden hesaplanıyor. Bu da konsolda oyun oynamayı bir hayli zorlaştırıyor.

Çare abonelik sistemleri

Konsol oyuncuları da rahatça oyun oynayabilmek için çoğunlukla aylık abonelik sistemlerini kullanıyorlar. PlayStation cephesinde PlayStation Plus kullanıcılarına her ay bazı oyunları ücretsiz olarak sunarken Xbox Game Pass ise oldukça geniş bir oyun kütüphanesine erişmemize olanak tanıyor.

Ancak bu oyun fiyatlarının cep yaktığı gerçeğini değiştirmiyor

Haliyle oyun aracı olarak konsolları tercih eden oyuncular da duruma tepkilerini gösteriyorlar. Sonuçta yeni çıkış yapmış yada ön siparişe açılmış bir oyunun hiçbir ek içerik barındırmayan en temel sürümünün fiyatı 500 Türk Lirasından, hatta bazen daha yukarısından başlayabiliyor.

1. Biz de Twitch ve YouTube'dan izlemeye devam...

2. O ay bir oyun alsan ayın geri kalanında aç kalırsın

3. Konsol oyunculuğuna devam etmek istiyoruz ancak fiyatlar malum

4. Artık 500 liraya çok daha yakınız

5. Razı olduğumuz fiyata bakın

6. Konsolcular üzgün :(

7. Keşke bilsek

8. Vergilerin belini bükmediği bir insan grubu var mı acaba ülkede?

9. İyi ki 1000 lira değil

10. Oyun oynamak lüks sayılmamalı...

11. Hadi konsolu aldık diyelim, daha bunun oyunu var

12. Neredeyse diyelim

13. Gülelim ağlanacak halimize

14. Çok mu güzel yeni nesil konsollar, biraz anlatır mısınız nasıl? :')

15. Sonuçta kimse aylık mutfak masrafını tek bir oyuna yatırmak istemez

16. O kadar içten bir keşke diyorum ki ben de buna

İlginizi Çekebilir

Rokete Bağlı Döviz Kuru Karşısında Steam'in Yerel Fiyatlandırma Tavsiyesine Minnet Duyan Oyuncuların Tepkileri - onedio.com
Rokete Bağlı Döviz Kuru Karşısında Steam'in Yerel Fiyatlandırma Tavsiyesine Minnet Duyan Oyuncuların Tepkileri - onedio.com
Dudak Uçuklatan Oyun Fiyatları Karşısında İmdadımıza Yetişen, Oynaması Ücretsiz 13 PC Oyunu - onedio.com
Dudak Uçuklatan Oyun Fiyatları Karşısında İmdadımıza Yetişen, Oynaması Ücretsiz 13 PC Oyunu - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kitsunexof

bakalım oyunlarda indirim olmuş mu// zam gelmiş

cengizhan-cebe

Satın almayın zaten takas yapın. Bu işi yapan oyun dükkanları var. Ben 100₺ye 3-4 oyun alabiliyorum. 30₺de takas ücreti veriyorum 130₺ye iş tamam. Size de tavsiye ederim

vortia

Teknolojik ürünlerdeki bu fiyat artışı devam ederse ülke sanayi devrimini unutacak biraz daha zorlarlarsa neticesine yaprak eline mızrak alıp ava çıkacak millet.

blizzard

Ben iki sene geriden takip ediyorum. İndirim yakalarsam değerlendiriyorum. İndirim dediğim iki sene geriden takip ettiğim oyunlarda.

mr.hate

Valla gençler hiç boşuna bıdı bıdı yapmayın, aha sandık orda, yaşı oy vermeye gelenlerinizi göreceğiz seçimde. .. alın intikamınızı. Elin gavuru 3000 dolara 5 sene kendisini idare edecek güçte son nesil süper bir bilgisayar alabiliyorken, siz 3000 TL'ye 7 sene önceki teknolojiye sahip eski, ikinci el bir bilgisayarı bile alamıyorsunuz... girin internete bakın ikinci el satılan bilgisayarlara. Taa 2007 de üretilen bilgisayarlar bile hala "ebaya uygun" başlığıyla 300-400 TL fiyatlardan satılıyor... ülke o kadar geriye gitti ki, bilgisayar, cep telefonu gibi elektronik ürünlere bile "araba" muamelesi yapılıyor. Ayağımı yerden kessin yeter, alo desin yeter, internete girsin yeter, eski oyunları açsa yeter... dünya üzerinde satın aldığın elektronik bir ürünün eskidikçe fiyatı artan tek ülkeyiz...

Görüş Bildir