Cep Telefonuyla Çalışan İlk Uydu Hazır!

 > -

Cep Telefonuyla Çalışan İlk Uydu Hazır!

Cep Telefonuyla Çalışan İlk Uydu Hazır!

Tamamen cep telefonuyla kontrol edilebilen ilk uydu üzerindeki çalışmalar bitmek üzere.

İngiliz araştırmacılarından oluşan bir takımın meydana getirdiği STRaND-1 , yaklaşık 4.3 kg ağırlığında, 30 santimetre uzunluğunda bir küp uydu. Şu sıralarda son testleri yapılan STRaND-1, 'ta Sriharikota, Hindistan'dan uzaya gönderilecek. İngiltere'nin ilk küp uydusu olan STRaND-1, sadece üç ayda bir araya getirilip test edildi.

Surrey Satellite Technology Limited Bilim Başkanı Doug Liddle , takımlarından böyle standart dışı bir işi bilerek istediklerini söylüyor. Uydunun merkezinde Android ile çalışan bir Google Nexus One bulunuyor. Takıma göre akıllı cepler, bu iş için gereken araçların çoğuna sahipler: kameralar, radyo bağlantıları, ivmeölçerler, yüksek performanslı işlemciler - " güneş panelleri ve itici güç dışında neredeyse her şey ".

STRaND-1'in ilk görevi, deneysel bazı uygulamalar ile çeşitli veriler toplamak olacak. SCC tarafından geliştirilen Linux tabanlı yüksek hızlı CubeSat bilgisayarı ise uyduyu çalıştıracak. Takım, ikinci aşama sırasında uydunun yörünge-içi işlemlerini akıllı cebe aktarmayı planlıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidBilimDeepMindHindistanİngiltereLinux
Görüş Bildir