10 PKK'lı Tamire Gelen Örgüt Telefonu Sayesinde Ölü Ele Geçti

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Cep Telefonu PKK'lıların Sonu Oldu!

Cep Telefonu PKK'lıların Sonu Oldu!

10 PKK'lı terörist, tamire gelen cep telefonu sayesinde ölü ele geçirildi...

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalında, 10 PKK’lının ölü ele geçirildiği ‘nokta operasyonu, teröristlerin kullandığı cep telefonuna tamir sırasında istihbarat birimlerince yerleştirilen dinleme cihazı sayesinde gerçekleştirildi. Bu telefonla yapılan konuşmalardan bulundukları mağara saptanan teröristler, jandarma ve polisin müşterek ‘yıldırım baskını’ ile etkisiz hale getirildi.

PKK'LI TERÖRİSTLERİN ŞOKE EDEN ÇOK ÖZEL GÖRÜNTÜLERİ 13+

İstihbarat birimlerinin, PKK'lıların kırsal kesimde bir mağarada bulunduğunun belirlenmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Hava destekli polis ve jandarma özel harekat timlerinin katıldığı nokta operasyonunda, mağarada sıkıştırılan PKK'lıları 'teslim ol' çağrısı yapıldı. PKK'lıları sağ yalamak için güvenlik güçleri sabırlı davranırken, önce mağaradan çıkan bir PKK'lı güvenlik güçlerine el bombası atmak isterken, vuruldu. Ardından çıkan başka PKK'lı da ateş açmaya başlayınca, o da çatışmada öldürüldü.

Daha sonra diğer PKK'lılar çıkan çatışmada öldürülürken, örgütün sözde Diyarbakır sorumlusu Ethem Karabulut, mağaranın diğer çıkışından çıkıp kaçmak istedi. Ancak güvenlik güçleri aldığı önlem sayesinde Karabulut'u da çıkan çatışmada öldürdü. Yetkililer öldürülen PKK'lılar arasında Karabulut'un yanı sıra üst düzey sorumlularının da bulunduğunu belirtti. Öldürülenlerden birinin de bölgenin lojistiğini sağlayan PKK'lı olduğu ve kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Haberin Tamamı İçin:

10 PKK'lı Tamire Gelen Örgüt Telefonu Sayesinde Ölü Ele Geçti

İstihbarat birimlerinin sürekli izlediği bu kişi, PKK'lılardan birinin bozulan telefonunu Diyarbakır'a getirip tamire verdi. Bu sırada istihbarat birimleri devreye girerek, bir fırsatını bulup, tamire gelen telefona takip ve dinleme cihazı yerleştirdi. Tamir edilen telefonu alan kişi, götürüp PKK’lılara teslim etti ve güvenlik güçleri bu telefonla yapılan tüm görüşmeleri dinlemeye, PKK’lı grubu kolayca takip etmeye başladı.

MAĞARA BELİRLENDİ NOKTA OPERASYONU YAPILDI

İstihbarat birimlerinin 31 Aralık günü de PKK'lıların kırsal kesimde bir mağarada bulunduğunun belirlenmesi üzerine operasyon içi düğmeye basıldı. Hava destekli polis ve jandarma özel harekat timlerinin katıldığı nokta operasyonunda, mağarada sıkıştırılan PKK'lıları 'teslim ol' çağrısı yapıldı. PKK'lıları sağ yalamak için güvenlik güçleri sabırlı davranırken, önce mağaradan çıkan bir PKK'lı güvenlik güçlerine el bombası atmak isterken, vuruldu. Ardından çıkan başka PKK'lı da ateş açmaya başlayınca, o da çatışmada öldürüldü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyarbakırLicePoliscep telefonu
Görüş Bildir