Çene Kaslarının Nasıl Göründüğünü Anlatarak İnsanları Şaşkına Çeviren TikTok Videosu

3PAYLAŞIM

İnsan vücudu ne kadar da ilginç ve eşsiz bir yapı.

Haberin Tamamı İçin:

Konu vücudumdaki kaslara geldiğinde pek çok insan pazı, trisep, hamstring gibi kaslardan haberdar fakat peki ya çenemizdeki kaslar?

Sosyal medyada dönen bir video sayesinde pek çok insan çene kaslarının neye benzediğini öğrendi. Ve görünüşe göre bu kaslar gerçekten de oldukça tuhaf bir görüntüye sahip.

Geçtiğimiz haftalarda bilim meraklısı ve vlogger olan Hank Green isimli bir TikTok kullanıcısı bir videosunda daha önce pek çok kişinin gözünden kaçmış olan bir vücut bölümünü tartıştı ve bu videoda çene gamzelerine neyin sebep olduğunu sorgulayan başka bir TikToker'e yanıt verdi.

Green çektiği videoda, dudaklarını büzdüğü zaman çenesinde oluşan garip gamzelere neyin neden olduğunu sorgulayan bir gence cevap verdi.

Green çenemizde oluşan küçük çatlakların ve gamzelerin gerçekten "çok tuhaf" göründüğünü ve buna çenemizdeki mentalis kasının neden olduğunu söyledi.

Ayrıca Green, soruyu soran TikTok kullanıcısına bu kasın gerçekten tuhaf olduğu konusunda hak verdiğini belirterek "Garip bir kası doğru bir şekilde tanımladınız, aferin!" dedi.

Tabii ki vücudumuzun çoğu kastan ibaret olduğu için çenemizde de kas olması şaşırtıcı bir konu değil.

Ama muhtemelen insanların bu konuya bu kadar takılmış olmalarının nedeni daha önce çene kaslarını sorgulamak için bir nedenleri olmamış olması.

Green videoda, kasların büyük bir çoğunun kemiklerimizi birbirine bağlama görevini üstlerinken bazı kasların derimizi tuttuğunu, kalp gibi diğer kasların ise daha farklı görevleri olduğunu belirtti.

Yüzümüzde kemiklerle bağlantı sağlamayan pek çok kas olduğunu söyleyen Tiktok kullanıcısı bu kasların konuşabilmemizi, mimik yapabilmemizi vs. sağladığını da açıkladı.

Green çektiği videoda bazı görsellerle mentalis kasının neye benzediğini gösterdi.

Bu kasın cilde bağlı olduğunu, ve kasın cilde bağlı olduğu noktadaki birçok küçük lifin çene kasımız kasıldığında ortaya çıkan küçük gamzelere ve çukurlara neden olduğunu da açıkladı.

Green'in yaptığı açıklama her ne kadar tatmin edici ve anlaşılır olsa da pek çok insan kasın görüntüsünden biraz ürktü.

Bir kullanıcı "Çenemin içinin böyle olduğuna inanmayı reddediyorum. Yine de teşekkürler!" yorumunda bulundu. Bazı insanlar ise bu konuyu Twitter'a taşıdı ve bilime olan nefretlerini kustu. Yine bir kişi "Çene kaslarımın böyle göründüğünü düşünmek bana bir çöküş yaşattı. Neden olduğunu anlayamıyorum ama bu durum beni çok üzdü." dedi.

Her ne kadar vücudumuzun farklı görünmesini istesek de bundan ve vücudumuzu oluşturan diğer muhteşem bütün parçalardan kaçışımız yok, vücudumuzun böyle olduğunu kabullenmeyi öğrenmemiz gerekiyor.

Sözünü ettiğimiz videoya buradan bir göz atabilirsiniz;

İnsan vücudu ile ilgili öğrendiğinizde sizi en çok şaşırdığınız şey ne olmuştu? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Birçok Ebeveynin 'Keşke Anne Olmadan Önce Bunları Biliyor Olsaydım' Dediği Durumlar - onedio.com
Birçok Ebeveynin 'Keşke Anne Olmadan Önce Bunları Biliyor Olsaydım' Dediği Durumlar - onedio.com
Acil Serviste Vücutlarından Çıkarılan Enteresan Nesnelerle Doktorları ve Hemşireleri Dehşete Düşüren 23 Kişi - onedio.com
Acil Serviste Vücutlarından Çıkarılan Enteresan Nesnelerle Doktorları ve Hemşireleri Dehşete Düşüren 23 Kişi - onedio.com
16 Yaşına Kadar Duyma Engeli Olduğunu Fark Etmeyen TikTok Kullanıcısının Bi' Garip Hikayesi - onedio.com
16 Yaşına Kadar Duyma Engeli Olduğunu Fark Etmeyen TikTok Kullanıcısının Bi' Garip Hikayesi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir