Cemaatin gücü Alman medyasını da vurdu

-

Cemaatin gücü Alman medyasını da vurdu

Cemaatin gücü Alman medyasını da vurdu

Alman devlet televizyonu WDR’de önceki gece yayımlanacağı duyurulan "İmamın Sessiz Ordusu-Fethullah Gülen'in Şebekesi" başlıklı haber filminin son anda programdan çıkarılması, 'cemaat'in Almanya’daki gücüyle ilgili yeni soru işaretlerine yol açtı.

Osman Çutsay

Frankfurt- Conny Uebel ve Yüksel Uğurlu tarafından hazırlanan 45 dakikalık belgeselin aylar öncesinden duyurulduğu, bu süreçte cemaat militanlarının WDR yönetimini e-posta ve telefon yağmuruna tuttuğu, yönetimin bunun üzerine geri adım atmak zorunda kaldığı ileri sürüldü. WDR’den yapılan açıklamada ise filmin politik baskılar sonucu değil, “tamamen redaksiyonel gerekçelerle” yayımlanmadığı ve yayının ileri bir tarihte gerçekleşeceği bildirildi.

Haber filmiyle ilgili olarak WDR’nin internet sayfasında yer alan ve önceki gün kaldırılan tanıtım bilgilerinde, Fethullahçıların Almanya’daki etkinliklerine de yer verilmişti. Birçok Alman kentinde özel liseler veya öğrencilere derslerinde yardım dernekleri ile faaliyette bulunan “cemaatin” , Almanya’daki diğer belirleyici konumdaki Müslüman örgütleri de bu alandan kovmak üzere olduğuna dikkat çekilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaFethullah Gülen
Görüş Bildir